Հունվար-օգոստոս ամիսներին աճել են պետբյուջեի մուտքերը. ֆինանսների նախարարություն
Ընթացիկ տարվա հունվար-օգոստոս ամիսների ընթացքում Արցախի Հանրապետության պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտները և տուրքերը կազմել են 36 միլիարդ 10 միլիոն 400 հազար դրամ` պլանավորված 32 միլիարդ 900 մլն դրամ ցուցանիշը գերազանցելով 9.5 %-ով կամ 3 միլիարդ 110 միլիոն 400 հազար դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 6ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ նշելով,  որ նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը գերազանցել են 59.8 %-ով կամ 13 միլիարդ 471 միլիոն 700 հազար  դրամով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ավել հավաքագրված գումարից 10 միլիարդ 212 միլիոն 300 հազար դրամը պայմանավորված է «Բեյզ Մեթըլս» ՓԲԸ-ի կողմից վճարված հարկային եկամուտների աճով, իսկ 3 միլիարդ 259 միլիոն 400 հազար դրամը ապահովվել է Հանրապետությունում արձանագրված տնտեսական աճի և հարկային մարմնի կողմից իրականացված հետևողական վարչարարության արդյունքում:
Ընդ որում, պլանային առաջադրանքները գերակատարվել են բոլոր եկամտատեսակների գծով և կատարվել հարկ վճարողներին սպասարկող բոլոր ստորաբաժանումների կողմից:

В январе-августе текущего года доходы государственного бюджета возросли. Министерство финансов
Налоговые поступления в государственный бюджет Республики Арцах за январь-август этого года составили 36 млрд. 10 млн. 400 тыс. драм, превысив запланированные 32 млрд. 900 млн. драм на 9,5% или 3 млрд. 110 млн. 400 тыс. драм.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 сентября, АРЦАХПРЕСС – Об этом «Арцахпресс» сообщили в Министерстве финансов Республики Арцах, отметив, что те же показатели за предыдущий год превысили 59,8% или 13 млрд. 471 млн. 700 тыс. драм.
По словам источника, 10 млрд. 212 млн. 300 тыс. драм из вышеуказанной собранной суммы обусловлены увеличением налоговых поступлений, выплачиваемых ЗАО «Бейз Металз», и 3 млрд. 259 млн. 400 тыс. драм были обеспечены за счет экономического роста, зарегистрированного в республике, и последовательного администрирования со стороны налогового органа.