Պետնախարար Մարտիրոսյանն ընդունել է ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող Հակոբ Հակոբյանին
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը սեպտեմբերի 10-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հարկադիր կատարող Հակոբ Հակոբյանին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 10ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  «Արցախպրես»-ին տեղեկացրել են ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ողջունելով հյուրին՝ պետնախարարը կարևորել է հայկական երկու հանրապետությունների ԴԱՀԿ ծառայությունների միջև ձևավորված սերտ փոխգործակցությունն՝ ընդգծելով դրան միտված աշխատանքների շարունակականության անհրաժեշտությունը: Նրա խոսքով՝ ծառայությունը մեծ առաքելություն է իրականացնում իրավական համակարգի ամրապնդման և քաղաքացիների իրավունքների ու օրինական շահերի պաշտպանության գործում։ Անդրադառանալով այն փաստին, որ սեպտեմբերի 10-ն Արցախում նշվում է որպես հարկադիր կատարողի օր՝ Գ. Մարտիրոսյանը շնորհավորել է ծառայության բոլոր աշխատակիցներին և մաղթել արդյունավետ աշխատանք։
Իր հերթին ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող Հակոբ Հակոբյանը նշել է, որ այցի նպատակն է ընդլայնել 2011 թ.-ին ստորագրված հուշագրով նախատեսված համագործակցության շրջանակը։ Նրա տեղեկացմամբ՝ այցի ընթացքում կայանալու է երկու գերատեսչությունների պատվիրակությունների ընդլայնված նիստ, որից հետո փոխադարձ կապերի ամրապնդման և համատեղ աշխատանքների համակարգման ու իրականացման նպատակով կողմերի միջև կստորագրվի համագործակցության նոր փաստաթուղթ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև ոլորտին առնչվող և հանրային տիրույթում գտնվող որոշ խնդիրներին վերաբերող հարցեր։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԱՀ Արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանը և ԱՀ գլխավոր հարկադիր կատարող Սերգեյ Մամունցը։

On September 10 Artsakh Republic State Minister Grigory Martirosyan received Chief Compulsory Enforcement Officer of the Republic of Armenia Hakob Hakobyan, the Information and Public Relations Department of the Artsakh State Minister's Office informed "Artsakhpress".
Artsakh State Minister received Chief Compulsory Enforcement Officer of Armenia
STEPANAKERT, SEPTEMBER 10ARTSAKHPRESS: Welcoming the guest, the State Minister attached importance to the close cooperation between the two Armenian JACES. According to him, the service carries out a great mission in strengthening the legal system and protecting the rights and legitimate interests of citizens. Touching upon the fact that September 10 is celebrated in Artsakh as a compulsory enforcement officer's day, G. Martirosyan congratulated all the employees of the service and wished them productive work.
Hakob Hakobyan, the Chief Compulsory Enforcement Officer of Armenia  in his turn noted that the aim of the visit is to expand the envisaged  scope of the cooperation signed by 2011 memorandum. According to him, an enlarged session of delegations of the two departments will take place, after which a new document of cooperation will be signed between the parties for strengthening of mutual ties, coordination and implementation of joint activities.
The meeting was also attended by the Minister of Justice of the Republic of Artsakh Ararat Danielyan and the Chief Compulsory Enforcement Officer of the Republic of Artsakh Sergey Mamunts.