Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին
Սեպտեմբերի 10-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 10ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին հայտնել են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ԱԳՆ ղեկավարը ողջունել է Քերոլայն Քոքսի հերթական այցելությունն Արցախ՝ այն կարևորելով հանրապետությունում առկա իրավիճակին ու տարբեր բնագավառներում ունեցած ձեռքբերումներին ծանոթանալու առումով։ Նախարարը բարձր է գնահատել բարոնուհու ջանքերը՝ ուղղված արտերկրում Արցախի քաղաքացիների իրավունքների և օրինական շահերի պաշտպանությանը, միջազգային հանրության շրջանում Արցախի մասին իրազեկվածության բարձրացմանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ օբյեկտիվ տեղեկատվության տարածմանը, ինչպես նաև հանրապետությունում մարդասիրական խնդիրների լուծմանը։
Հանդիպման ընթացքում Մասիս Մայիլյանն անդրադարձ է կատարել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա փուլին, ներկայացրել Արցախի միջազգային ճանաչման և տարբեր երկրների սուբյեկտների հետ ապակենտրոնացված համագործակցության գործընթացում արձանագրված ձեռքբերումներին, ինչպես նաև պատասխանել պատվիրակության անդամների հարցերին։
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարը բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին պարգևատրել է Արցախի արտաքին գործերի նախարարության հիմնադրման 25-ամյակին նվիրված հուշամեդալով:

On September 10, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received a delegation led by Baroness Caroline Cox, member of the House of Lords of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the Artsakh foreign ministry said.
Artsakh Foreign Minister receives Baroness Caroline Cox
STEPANAKERT, SEPTEMBER 10ARTSAKHPRESS: Welcoming Caroline Cox’s visit to Artsakh, the Minister noted its importance from the point of view of observing the current situation in the republic and the achievements in different spheres. The Minister highly appreciated her consistent efforts aimed at protecting the rights and legitimate interests of the citizens of Artsakh abroad, raising awareness of the international community on Artsakh, disseminating truthful information about the conflict between Azerbaijan and Nagorno Karabakh, as well as solving humanitarian issues in the republic.
During the meeting, Masis Mayilian touched upon the current stage of the Azerbaijan-Karabakh conflict settlement process, presented the achievements in the international recognition of Artsakh and decentralized cooperation with the subjects of different countries of the world, as well as answered the questions of the delegation members.
Minister of Foreign Affairs of Artsakh awarded Baroness Caroline Cox with the memorial medal dedicated to the 25th anniversary of the establishment of the Artsakh Foreign Ministry.