ԵԱՀԿ դիտարկում է անցկացվելու
Սեպտեմբերի 12-ին, Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացնելու Արցախի և Ադրբեջանի սահմանին՝ Ակնա բնակավայրից դեպի արևելք ընկած հատվածում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 11ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին հայտնել են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնական Միխայիլ Օլարուն (Մոլդովա)։

OSCE to conduct monitoring in Artsakh-Azerbaijan border
On September 12, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic), the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the ceasefire regime on the border of Artsakh and Azerbaijan, to the east from the settlement of Akna, the Artsakh foreign ministry stated.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 11ARTSAKHPRESS: From the positions of the Defense Army of the Republic of Artsakh, the monitoring will be conducted by Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (CiO) Ambassador Andrzej Kasprzyk and his Field Assistant Mihail Olaru (Moldova).