Նոր ծանոթություն Հայաստանի հետ. Չիկագոյում Երևանյան պուրակ է բացվել
Չիկագոյում Հայաստանի պատվավոր հյուպատոսության և Բիզնես Արմենիայի ներկայացուցիչ Պարույր Սարկիսյանի նախաձեռնությամբ, հայ համայնքի ու քաղաքային իշխանությունների աջակցությամբ Իլինոյիս նահանգի մայրաքաղաքում Երևանյան պուրակ է բացվել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 11ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Պատվո Հյուպատոս, «Բիզնես Արմենիա»-ի պատվավոր ներկայացուցիչ Օսկար Թաթոսյանը նշել է, որ աշխատանք է տանում նաև զբոսաշրջության, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցության ուղղությամբ։ Այս մասին տեղեկացրին «Բիզնես Արմենիա»-ի հանրային կապերի թիմից:
«Չիկագոն մշտապես իր վրա է պահում մեծ թվով զբոսաշրջիկների ուշադրությունը։ Նոր բացված Երևանյան անկյունը կարող է Հայաստան այցելելու, հնարավոր է նաև՝ նոր գործարար կապեր ստեղծելու առիթ դառնալ»,- նշել է «Բիզնես Արմենիա»-ի Միջազգային համագործակցության կառավարիչ Ալինա Եղիազարյանը։
«Հայկական այգին կնպաստի նաև Երևանի ու Չիկագոյի միջև բարեկամության ընդլայնմանը»,- նշել է Չիկագոյում «Բիզնես Արմենիա»-ի ներկայացուցիչ Պարույր Սարկիսյանը։

With the initiative of the Honorary Council of the Republic of Armenia and Official Representative of Business Armenia to Chicago, Paruir Sarkisian, along with the support of the Armenian community and the local municipality, the park named after Armenia’s capital city of Yerevan has been officially opened in the capital city of the US state of Illinois.
Park named after Yerevan opens in Chicago
STEPANAKERT, SEPTEMBER 11ARTSAKHPRESS: The Honorary Council and Honorary Representative of Business Armenia, Oskar Tatossian, has noted that the two parties are currently working on starting the cooperation in the spheres of tourism and high-tech, as News.am informs, the Armenian Development Agency reported.
“Chicago has always been at the center of the attention of the tourists,” stated the International Cooperation Manager of Business Armenia, Alina Yeghiazaryan. “The newly opened park may serve as a yet another reason to visit Armenia and even start new business relations.”
“The Armenian park will also support the development of the Yerevan-Chicago fellowship,” noted Paruir Sarkisian.