ԱՀ ֆինանսների նախարարությունը կազմակերպում է ինտերակտիվ հարցում
Արցախի Հանրապետության ֆինանսների նախարարությունը նախաձեռնել է լայնածավալ բարեփոխումներ` հարկային օրենսդրության բարելավման և հարկ վճարողների սպասարկման նոր մշակույթի ձևավորման ուղղություններով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 11ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ, կարևորելով հարկ վճարողների և շահագրգիռ անձանց տեսակետը այս գործընթացում, նախարարությունը կազմակերպում է ինտերակտիվ հարցում` հնարավորություն ընձեռնելով կայքի այցելուներին ներկայացնելու առաջարկություններ` հարկային օրենսդրության և հարկային մարմնի աշխատանքների բարելավման վերաբերյալ:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ցանկացողները հարցմանը կարող են մասնակցել` այցելելով կայքէջի «Ինտերակտիվ հարցում» բաժինը` վստահ լինելով, որ իրենց մասնակցությունը կնպաստի հարկային համակարգի բարեփոխումների ծրագրերի իրականացմանը:

Ministry of Finance of the Republic of Artsakh organizes Interactive Poll
The Ministry of Finance of the Republic of Artsakh has initiated large-scale reforms aimed at improving tax legislation and forming a new culture of taxpayer service.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 11ARTSAKHPRESS:The Ministry of Finance noted that the viewpoint of taxpayers and those who are interested in this process is very important. The ministry organizes an interactive poll, allowing visitors to submit suggestions on improving the tax legislation and tax administration.
According to the source, those who want to participate in the poll can visit the "Interactive Poll" section of the website of Artsakh Finance Ministry, being confident that their participation will contribute to the implementation of tax reforms.