Արցախի անկախության ճանաչումը հնարավոր է, երբ տարածաշրջանը հստակորեն նշի այլընտրանք չունենալու մասին. քաղաքագետ
Արցախի անկախության ճանաչումը հնարավոր է այն դեպքում, երբ տարածաշրջանը հստակորեն նշի այլընտրանք չունենալու մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է Հայ-ռուսական համալսարանի դասախոս, քաղաքական գիտությունների թեկնածու Հակոբ Գաբրիելյանը:
«Այդ փաստը պետք է ընդունի ոչ միայն Արցախը, որ դեռևս կառուցման փուլում է, այլև Ադրբեջանը, Հայաստանը, Վրաստանը, ինչպես նաև այն երկրները, ովքեր ակտիվորեն ներգրավված են քաղաքական հարցերում: Երբ աշխարհում տնտեսական զարգացումը շատ ավելի բարձր գնահատվի, քան քաղաքական ձգտումները, այդ դեպքում արդեն պետք է խոսել Արցախի ճանաչման մասին»,- նշել է Հ. Գաբրիելյանը:

Recognition of Artsakh's independence is possible when the region clearly states about having no alternative
Recognition of Artsakh's independence is possible only when the region clearly states about having no alternative.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 14ARTSAKHPRESS: ArtsakhPress reports that Hakob Gabrielyan, a lecturer at the Armenian-Russian University, a candidate in political sciences said at a briefing with reporters.
"This fact should be accepted not only by Artsakh, but also by Azerbaijan, Armenia, Georgia, as well as those countries actively involved in political issues.
When the economic development in the world is much appreciated than political aspirations, then it is necessary to speak about the recognition of Artsakh, " he noted.