Պետնախարար Մարտիրոսյանն ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի մի խումբ ներկայացուցիչների
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը սեպտեմբերի 14-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի մի խումբ ներկայացուցիչների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժին փոխանցմամբ՝ պետական նախարարը ողջունել է բարերարների հերթական այցը հայրենիք և նշել, որ Արցախի իշխանությունները մշտապես բարձր են գնահատել հիմնադրամի գործունեությունը և վերջինիս հետ ունեցած համագործակցության մակարդակը: Նրա խոսքով՝ երկու տարի առաջ համահայկական միջոցներով շահագործման հանձնված Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղին տնտեսական առումով լուրջ արդյունքներ է ապահովում՝ մասնավորապես խթանելով զբոսաշրջության և ապրանքաշրջանառության աճին: «Բացի բազմաթիվ իրականացված ծրագրերից, Հիմնադրամի միջոցով մեր շատ հայրենակիցներ առիթ են ունեցել հայրենիքի հետ ավելի ամուր կապեր հաստատելու: Այս իմաստով, այն իսկապես, յուրօրինակ կամուրջ է դարձել Հայրենիք-Սփյուռք հարաբերություններում, և, համոզված ենք, որ տարիների ընթացքում համատեղ աշխատանքով ձեռք բերված փորձն ու վստահությունը նոր որակ կստանան մեր ապագա հարաբերություններում»,- ասել է Գ. Մարտիրոսյանը:

Artsakh State Minister received a group of representatives of the Hayastan All-Armenian Fund
The State Minister of Artsakh Republic Grigory Martirosyan received a group of representatives of the Hayastan All-Armenian Fund on September 14
STEPANAKERT, SEPTEMBER 15ARTSAKHPRESS: The State Minister noted that the Artsakh authorities always highly appreciated the fund's activities the level of cooperation formed with it.
Grigory Martirosyan noted that Vardenis-Martakert highway, which has been exploited two years ago by pan-Armenian means, provides good economic results, particularly in promoting tourism and commodity turnover.
"Besides many of the implemented programs, many of our compatriots have established stronger ties with the homeland through the fund.
In this sense, it has become a unique bridge for Homeland-Diaspora relations and we are convinced that the experience and trust gained during the years will have a new quality in our future relationships,'' said Martirosyan.