Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 15-ին հանդիպում է ունեցել ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 15ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, hանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, քննարկվել են Արցախի եւ Հայաստանի տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Այնուհետեւ հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ ՀՀ եւ ԱՀ կառավարությունների մի խումբ անդամների մասնակցությամբ, որի ընթացքում քննարկվել են էներգետիկայի, գյուղատնտեսության, տրանսպորտի, ենթակառուցվածքների, բնապահպանության ոլորտներում մի շարք համատեղ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Бако Саакян принял вице-премьера Республики Армения Тиграна Авиняна
15 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял вице-премьера Республики Армения Тиграна Авиняна.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 сентября, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, в ходе встречи, в которой принял участие госминистр Республики Арцах Григорий Мартиросян, были обсуждены вопросы, касающиеся экономического сотрудничества Арцаха и Армении.
Затем встреча была продолжена в расширенном составе с участием группы членов правительств двух армянских государств. Были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления ряда совместных программ в сферах энергетики, сельского хозяйства, транспорта, инфраструктур, охраны природы.