Արցախ ներմուծված ապրանքների ծավալը օգոստոս ամսում աճել է 6.1 %-ով
Ընթացիկ տարվա օգոստոս ամսվա ընթացքում ԱՀ տարածք են ներմուծվել 10.2 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ, որը 593.3 մլն դրամով կամ 6.1 %-ով գերազանցել է նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 17ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ  նույն ժամանակահատվածում արտահանվել են 10.7 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ, որը գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը 3.1 մլրդ դրամով կամ 40.9 %-ով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ընթացիկ տարվա օգոստոս ամսվա ընթացքում Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհահատվածով ներմուծվել և արտահանվել են համապատասխանաբար 7 մլրդ դրամ և 7.8 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ, իսկ Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհահատվածով` համապատասխանաբար 3.2 մլրդ դրամ և 2.8 մլրդ դրամ գումարի չափով:

The volume of the imported goods in August increased by 6,1%
In August, of the current of 10.2 billion worth of goods been imported to Artsakh Republic, which exceeds the indicator of the same period of the last year by 593.3 million drams or 6.1 percent, the Ministry of Finance of Artsakh informed"Artsakhpress" adding that in the same period 10.7 bilion worth of goods been exported, which exceeds the indicator of the previous year by 3.1 billion drams or 40.9%.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 17ARTSAKHPRESS: According to the source, in August of this year via Vardenis-Martakert highway been imported and exported goods  worth 7 billion and 7,8 billion drams respectively, and via Goris-Stepanakert - 3,2 billion and 2,8 billion drams.