Արցախ ներմուծված ապրանքների ծավալը օգոստոս ամսում աճել է 6.1 %-ով
Ընթացիկ տարվա օգոստոս ամսվա ընթացքում ԱՀ տարածք են ներմուծվել 10.2 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ, որը 593.3 մլն դրամով կամ 6.1 %-ով գերազանցել է նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 17ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ  նույն ժամանակահատվածում արտահանվել են 10.7 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ, որը գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը 3.1 մլրդ դրամով կամ 40.9 %-ով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ընթացիկ տարվա օգոստոս ամսվա ընթացքում Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհահատվածով ներմուծվել և արտահանվել են համապատասխանաբար 7 մլրդ դրամ և 7.8 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ, իսկ Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհահատվածով` համապատասխանաբար 3.2 մլրդ դրամ և 2.8 մլրդ դրամ գումարի չափով:

Объем импортируемых товаров в августе увеличился на 6,1%
В августе этого года на территорию Республики Арцах было ввезено товаров на сумму 10,2 млрд. драм, что превышает аналогичный показатель за прошлый год на 593,3 млн. драм или на 6,1%.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 сентября, АРЦАХПРЕСС – Об этом «Арцахпресс» сообщили в Министерстве финансов Республики Арцах, добавив, что за этот же период экспортировали товаров на сумму 10,7 млрд. драм, что превышает аналогичный показатель прошлого года на 3,1 млрд. драм или на 40,9%.
По словам источника, в августе этого года через трассу Варденис-Мартакерт было импортировано и экспортировано товаров на сумму 7 млрд. и 7,8 млрд. драм соответственно, а в направлении Горис-Степанакерт - 3,2 млрд. и 2,8 млрд. драм соответственно.