Շուշիի «Նարեկացի» միությունում կկազմակերպվի գծանկարչության վարպետաց դաս
Սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 15։00-ին, Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի միությունում կկազմակերպվի գծանկարչության վարպետաց դաս։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 17ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին «Նարեկացի» արվեստի միությունից՝ մանրամասնելով, որ մուտքն ազատ է բոլոր ցանկացողների համար:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ վարպետաց դաս կացկացնի Հայաստանի նկարիչների միության անդամ, Գեղարվեստի ակադեմիայի և Բիայնա համալսարանի դասախոս, կերպարվեստի պրոֆեսոր, Դիզայներների միջազգային ասոցիացիայի անդամ, հայ դեկորատիվ-կիրառական արվեստների և դիզայնի միավորման փոխնախագահ Ռուբեն Դանիելյանը։

В союзе «Нарекаци» города Шуши будет организован мастер-класс по графике
18 сентября в 15:00 в союзе искусств «Нарекаци» в г. Шуши будет организован мастер-класс по графике.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 сентября, АРЦАХПРЕСС - Об этом «Арцахпресс» сообщили в союзе искусств «Нарекаци», добавив, что вход бесплатный для всех желающих.
По словам источника, мастер-класс проведет член Союза художников Армении, профессор изящных искусств и преподаватель в Академии, член Международной ассоциации союза дизайнеров, вице-президент объединения прикладных искусств и дизайна Армении Рубен Даниелян.