ՍԱՊ ծառայությունը կհամագործակցի Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի հետ
Արցախի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության (ՍԱՊԾ) աշխատակիցները հանդիպել են Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ուսանողների հետ:
ՍԱՊ ծառայությունը կհամագործակցի Շուշիի  տեխնոլոգիական    համալսարանի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 19ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի    հաղորդմամբ՝  հանդիպումը կրում էր ճանաչողական բնույթ, որի նպատակն էր բարձրացնել համալսարանականների  իրազեկվածության մակարդակը:
Հանդիպման ընթացքում ուսանողներին   և  դասախոսներին  է   ներկայացվել   ՍԱՊ  ծառայության գործառույթները, նպատակները և խնդիրները: Այնուհտև սլայդների միջոցով ավելի մանրակրկիտ բացատրվել  է  ինչպես ձեռք բերել առողջ սնունդ:
Ինչպես   տեղեկացրել  են     ՍԱՊ ծառայությունից, կառույցը      կհամագործակցի Շուշիի  տեղնոլոգիական    համալսարանի հետ և ուսանողներն իրենց արտադրական և ուսումնական փորձուսուցումներն  կանցկացնեն  ՍԱՊԾ-ի գործառույթների շրջանակներում:
Հանդիպման վերջում      ծառայության աշխատակիցները պատասխանել են համալսարանականներին  հետաքրքրող   մի շարք հարցերի, որոնք վերաբերում էին անասնաբուժության պարտադիր պայմաններին, խանութներում  հանդիպած ժամկետանց ապրանքատեսակներին և սանիտարահիգենիկ վիճակին:

ГСБПП будет сотрудничать с Технологическим университетом Шуши
Сотрудники Государственной службы безопасности пищевых продуктов Министерства сельского хозяйства Арцаха встретились с профессорским составом и студентами Шушинского технологического университета.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 сентября, АРЦАХПРЕСС – Как передает корреспондент "Арцахпресс" встреча носила ознакомительный характер, направленный на повышение осведомленности об университете.
Во время встречи студенты и преподаватели были ознакомлены с функциями, целями и задачами ГСБПП. Затем, при помощи слайдов, им более подробно объяснили, как получить здоровую пищу.
Как сообщает ГСБПП, структура будет сотрудничать с Технологическим университетом Шуши, и студенты будут проходить производственную и учебную практику в рамках функций ГСБПП.
В конце встречи сотрудники службы ответили на ряд вопросов, интересующих студентов университета, которые касаются обязательных требований ветеринарной медицины, просроченных продуктов, встречающихся в магазинах, и санитарно-гигиенической ситуации.