2018-ի հունվար-օգոստոսին ամենաշատ ամուսնությունները գրանցվել են Ստեփանակերտում
Արցախի Հանրապետության Արդարադատության նախարարության քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման (ՔԿԱԳ) գործակալության տվյալների համաձայն ընթացիկ տարվա հունվար-օգոստոս ամիսներին Արցախում գրանցվել է թվով 559 ամուսնություն՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 583-ի փոխարեն:
2018-ի  հունվար-օգոստոսին   ամենաշատ  ամուսնությունները  գրանցվել  են   Ստեփանակերտում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս   մասին    «Արցախպրես»-ի  թղթակցին  տեղեկացրել  են       Արցախի Հանրապետության արդարադատության նախարարության  ՔԿԱԳ  և  նոտարիատի  գործակալությունից:
Ամենաշատ  ամուսնությունները  գրանցվել  է Ստեփանակերտում՝ 234, նախորդ տարվա   245-ի  փոխարեն,   իսկ    շրջաններից՝ Մարտունիում՝ 76, նախորդ տարվա՝ 79-ի  դիմաց:

В январе-августе 2018 года наибольшее количество браков зарегистрировано в Степанакерте
По данным Агентства записи актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Арцах, в январе-августе этого года в Арцахе было зарегистрировано 559 браков, по сравнению с 583 с этим же периодом прошлого года.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 сентября, АРЦАХПРЕСС - Об этом корреспонденту «Арцахапресс» сообщили в агентстве ЗАГСА Министерства юстиции Арцаха и Нотариальной конторе.
Большинство браков было зарегистрировано в Степанакерте – 234, а за аналогичный период прошлого года этот показатель составил 245 браков. Из регионов, наибольшее количество браков зарегистрировано в Мартуни - 76, по сравнению с 79 прошлого года.