Նախագահ Սահակյանը Երեւանում մասնակցել է Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ սեպտեմբերի 20-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակացմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 100-летию со дня основания парламента Армении
20 сентября в г. Ереване Президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с Премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 100-летию со дня основания парламента Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 сентября, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, на мероприятии присутствовали Президент Республики Армения Армен Саркисян, Католикос Всех армян Гарегин Второй, председатель Национального собрания Республики Армения Ара Баблоян, другие должностные лица.