Նախագահ Սահակյանը Երեւանում մասնակցել է Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ սեպտեմբերի 20-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակացմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President Sahakyan partook in Yerevan at a festive event dedicated to the 100th anniversary of the establishment of the Armenian Parliament
On 20 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan together with Prime-minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan partook in Yerevan at a festive event dedicated to the 100th anniversary of the establishment of the Armenian Parliament, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 21ARTSAKHPRESS:  President of the Republic of Armenia Armen Sargsyan, Catholicos of All Armenians Garegin II, National Assembly chairman Ara Babloyan and other officials were present at the event.