Նախագահն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 21-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հայկական երկու պետությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն եւ ծաղիկներ ու ծաղկեպսակներ դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկի եւ Արցախյան պատերազմում զոհված ազատամարտիկների հուշարձաններին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակացմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

President Sahakyan visited the Yerablour Pantheon
President Bako Sahakyan visited the Yerablour Pantheon, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 21ARTSAKHPRESS: On 21 September in connection with the 27th anniversary of the Independence Day of the Republic of Armenia Artsakh Republic President Bako Sahakyan together with Prime-minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan accompanied by high-ranking officials of the two Armenian states visited the Yerablour Pantheon and laid flowers and wreaths to the monuments of Sparapet Vazgen Sargsyan, general Andranik and martyrs perished in the Artsakh Liberation Struggle.