2019-ին Ստեփանակերտում նոր մանկապարտեզ կբացվի
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և ԱՀ պետական բյուջեի համաֆինանսավորմամբ Ստեփանակերտի Տիգրան Մեծի 33 շենքի առաջին հարկի ոչ բնակելի տարածքում շարունակվում են նոր մանկապարտեզի շինարարական աշխատանքները:
2019-ին   Ստեփանակերտում     նոր   մանկապարտեզ  կբացվի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ   զրույցում   «Արաքս գրուպ»  ՍՊ  ընկերության     գլխավոր  ինժեներ   Դավիթ  Մարությանն   ասել է, որ   շինության      ապամոնտաժման   աշխատանքներն   սկսվել   են  դեռևս  2018   թվականի    փետրվարից:
Նրա  խոսքով՝   ներկայումս    ավարտվել  են շինության   ներքին  ու  արտաքին   հարդարման  աշխատանքները, տեղադրվել՝    պատուհաններ, դռներ, կառուցվել՝  ցանկապատ:Բակում   կառուցվել  է  նաև 2   խաղահրապարակ  և  3    բացօթյա   տաղավարներ:
«Աշխատանքների   մեծ  մասն  ավարտված   են:    Անհրաժեշտ  է   իրականացնել    նաև  ներքին  և  արտաքին   ներկարարական  աշխատանքներ, տարածքի  բարեկարգում,  տաղավարների   տանիքների  տեղադրում, կահավորում»,-տեղեկացրել  է    մեր   զրուցակիցը՝   հավելելով, որ   մանկապարտեզը  նախատեսված  է    54  երեխայի  համար:
Դ. Մարությանը  նշել  է  նաև, որ  մանկապարտեզը  շահագործման  է  հանձնվելու 2019  թվականի   սկզբներին:

New kindergarten to be opened in Stepanakert in 2019
With the co-financing of the Hayastan All-Armenian Fund and Artsakh State budget, the construction of a new kindergarten on the ground floor of Stepankert's Tigran Mets building is underway.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 21ARTSAKHPRESS: In an interview with Artsakhpress, chief engineer of "Arax Group" LLC David Marutyan said that the disassembling works have begun since February 2018.
David Marutyan informed that at present the interior and exterior finishing works of the building have been completed, windows, doors have been installed, two playgrounds and 3 outdoor pavilions have been built in the yard.
"Most of the works  have been completed. It is necessary to carry out interior and exterior painting works. The kindergarten is designed for 54 children,'' he said.