2019-ին Ստեփանակերտում նոր մանկապարտեզ կբացվի
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և ԱՀ պետական բյուջեի համաֆինանսավորմամբ Ստեփանակերտի Տիգրան Մեծի 33 շենքի առաջին հարկի ոչ բնակելի տարածքում շարունակվում են նոր մանկապարտեզի շինարարական աշխատանքները:
2019-ին   Ստեփանակերտում     նոր   մանկապարտեզ  կբացվի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ   զրույցում   «Արաքս գրուպ»  ՍՊ  ընկերության     գլխավոր  ինժեներ   Դավիթ  Մարությանն   ասել է, որ   շինության      ապամոնտաժման   աշխատանքներն   սկսվել   են  դեռևս  2018   թվականի    փետրվարից:
Նրա  խոսքով՝   ներկայումս    ավարտվել  են շինության   ներքին  ու  արտաքին   հարդարման  աշխատանքները, տեղադրվել՝    պատուհաններ, դռներ, կառուցվել՝  ցանկապատ:Բակում   կառուցվել  է  նաև 2   խաղահրապարակ  և  3    բացօթյա   տաղավարներ:
«Աշխատանքների   մեծ  մասն  ավարտված   են:    Անհրաժեշտ  է   իրականացնել    նաև  ներքին  և  արտաքին   ներկարարական  աշխատանքներ, տարածքի  բարեկարգում,  տաղավարների   տանիքների  տեղադրում, կահավորում»,-տեղեկացրել  է    մեր   զրուցակիցը՝   հավելելով, որ   մանկապարտեզը  նախատեսված  է    54  երեխայի  համար:
Դ. Մարությանը  նշել  է  նաև, որ  մանկապարտեզը  շահագործման  է  հանձնվելու 2019  թվականի   սկզբներին:

В 2019 году в Степанакерте откроется новый детский сад
При совместном финансировании Всеармянского фонда «Айастан» и из государственного бюджета Арцаха продолжается строительство нового детского сада на первом этаже здания по адресу Тигран Мец, 33.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 сентября, АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс» главный инженер ООО «Аракс Групп» Давид Марутян сказал, что работы начались еще в феврале 2018 года.
По его словам, в настоящее время завершены внутренние и наружные отделочные работы здания, были поставлены окна, двери, построено огрождение. Во дворе установили также 2 игровые площадки и 3 павильона.
«Большая часть работ уже завершена. Осталось только покрасить внутренние и внешние стены здания, благоустроить территорию, разместить павильоны и установить мебель», - сказал наш собеседник, добавив, что детский сад рассчитан на 54 ребенка.