Լիբանանահայ հայրենադարձ երգիչ Գևորգ Հաճյանը համերգով հանդես կգա Նոր շենում
Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության նախաձեռնությամբ Մարտունու շրջանի Նոր շեն գյուղի մշակույթի տանը սեպտեմբերի 28-ին, ժամը՝ 18:00-ին տեղի կունենա լիբանանահայ հայրենադարձ երգիչ Գևորգ Հաճյանի համերգը՝ նվիրված Հայաստանի Առաջին Հանրապետության 100, Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության 90 և Արցախյան շարժման 30-ամյակներին:
Լիբանանահայ հայրենադարձ երգիչ Գևորգ Հաճյանը   համերգով  հանդես  կգա   Նոր  շենում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է Համազգային հայ կրթական  և մշակութային միության Արցախի   գրասենյակի  պատասխանատու Հերմինե Ավագյանը:
Նա  նշել  է, որ  համերգին  Գ. Հաճյանի   կատարմամբ    կհնչեն   ազգային-հայրենասիրական  երգեր: Համերգին   ազգագրական    պարերով   կմիանան  «Տնջրե»  ավանդական երգի և պարի, ինչպես  նաև  Նոր  շենի «Մոնթե»  համույթները:
Մեր   զրուցակիցը   տեղեկացրել  է  նաև, որ  Գևորգ Հաճյանը  համերգային  ծրագրերով  հանդես  է  գալու   նաև  ԱՀ  ՊԲ  զորամասերում:

Армянский певец-репатриант из Ливана Геворг Ачян даст концерт в Нор шене
По инициативе армянской культурно-образовательной ассоциации "Амазгаин" в доме культуры Нор шена Мартунинского района 28 сентября в 18:00 пройдет концерт армянского певца-репатрианта из Ливана Геворга Ачяна, посвященный 100-летию Первой Республики Армения, 90-летию армянской культурно-образовательной ассоциации "Амазгаин" и 30-летию Арцахского освободительного движения.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 сентября, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщила Эрмине Авагян, ответственное лицо Арцахского филиала армянской культурно-образовательной ассоциации "Амазгаин".
Она отметила, что на концерте, в исполнении Г. Ачяна прозвучат национально-патриотические песни. В концерте также примет участие ансамбль традиционной песни и танца «Тнджре», и ансамбль общины "Монте".
Наша собеседница также сообщила, что Геворк Ачян также даст концерты в воинских частях Армии обороны Арцаха.