Բակո Սահակյանն ընդունել է ճանաչված մշակութային գործիչներ Մարտին Վարդազարյանին և Երվանդ Երզնկյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 25-ին ընդունել է ճանաչված մշակութային գործիչներ Մարտին Վարդազարյանին, Երվանդ Երզնկյանին, Լեւոն Մալխասյանին եւ Աշոտ Առաքելյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակացմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են Արցախում մշակութային կյանքի զարգացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահը պահանջված եւ օգտակար է համարել նման հանդիպումները՝ նշելով, որ դրանք հնարավորություն են տալիս բազմակողմանի եւ խոր պատկերացում կազմել մշակույթի ոլորտում տարբեր խնդիրների ու դրանց լուծման ուղիների վերաբերյալ:
Բակո Սահակյանը կոմպոզիտոր Մարտին Վարդազարյանին հանձնել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալ, իսկ արվեստագետ Աշոտ Առաքելյանին՝ վաստակավոր նկարչի պատվավոր կոչման վկայական՝ բարձր գնահատելով նրանց ներդրումն Արցախում մշակույթի զարգացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի եւ զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял известных деятелей культуры
25 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял известных деятелей культуры Мартина Вардазаряна, Ерванда Ерзнкяна, Левона Малхасяна и Ашота Аракеляна.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 сентября, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, были обсуждены разные вопросы, касающиеся развития культурной жизни в Арцахе.
Президент отметил востребованность и полезность подобных встреч, подчеркнув, что они дают возможность получить разностороннее и глубокое восприятие разных проблем в сфере культуры и путей их решения.
Бако Саакян наградил композитора Мартина Вардазаряна медалью «Вачаган Блачочестивый», а искусствоведу Ашоту Аракеляну вручил свидетельство «Заслуженного художника Нагорно-Карабахской Республики», высоко оценив их вклад в дело развития культуры в Арцахе.
Во встрече приняли участие министр культуры, по вопросам молодежи и туризма Лерник Ованнисян, другие должностные лица.