Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 25-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Միշել Ժերշինովիչի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակացմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Ալֆորվիլ քաղաքի հետ կապերի հետագա զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Ալֆորվիլի հետ համագործակցությունն ընթանում է բավականին արդյունավետ՝ ընդգծելով, որ ակնկալում է փոխգործակցության դրական դինամիկայի ապահովում նաեւ ապագայում, ինչի համար առկա են բոլոր նախադրյալները:

Бако Саакян принял делегацию французского города Альфорвиль
25 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию французского города Альфорвиль во главе с мэром Мишелем Жершиновичем.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 сентября, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, на встрече были обсуждены разные вопросы, касающиеся дальнейшего развития и углубления связей с городом Альфорвиль.
Президент Саакян с удовлетворением отметил, что сотрудничество с Альфорвилем достаточно эффективно, подчеркнув, что ожидает и в будущем сохранения положительной динамики взаимодействия, для чего имеются все необходимые предпосылки.