Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 25-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Միշել Ժերշինովիչի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակացմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Ալֆորվիլ քաղաքի հետ կապերի հետագա զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Ալֆորվիլի հետ համագործակցությունն ընթանում է բավականին արդյունավետ՝ ընդգծելով, որ ակնկալում է փոխգործակցության դրական դինամիկայի ապահովում նաեւ ապագայում, ինչի համար առկա են բոլոր նախադրյալները:

Artsakh’s President receives delegation of the French town of Alfortville
President Bako Sahakyan received the delegation of the French town of Alfortville headed by its mayor Michel Gerchinovitz on September 25.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 25ARTSAKHPRESS: The press service of Artsakh President’s Office informed that various issues related to further developing and deepening the ties with Alfortville were on the discussion agenda.
President Sahakyan noted with satisfaction that cooperation with Alfortville was quite efficient underlining his expectations to preserve the positive dynamics of correlation in the future noting the existence of all the necessary preconditions for that.