Նախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ազոխ գյուղի դպրոցի նորակառույց շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 28–ին այցելել է Հադրութի շրջանի Ազոխ գյուղ, որտեղ մասնակցել է դպրոցի նորակառույց շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահ Բակո Սահակյանը  մասնակցել է Ազոխ գյուղի դպրոցի նորակառույց շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես «Արցախպրես»-ին տեղեկացնում են  Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահն ընդգծել է, որ գյուղերում ուսումնական հաստատություների շենքային պայմանների բարելավումը եւ ուսման որակի բարձրացումը եղել են ու կմնան պետության ուշադրության կենտրոնում՝ որպես կրթության զարգացման կարեւոր առաջադրանքներից:

President Sahakyan partook at the solemn opening ceremony of the newly-constructed school building in Azokh village
On 28 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Azokh village of the Hadrout region to partake at the solemn opening ceremony of the newly-constructed school building, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT,SEPTEMBER 28ARTSAKHPRESS: The President underlined that improving the building conditions of rural educational institutions and enhancing the quality of education had been and would remain on the spotlight of the authorities as crucial tasks underlying the development of education.