Հայ-ռուսական հարաբերություններում անլուծելի խնդիրներ չկան. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դուշանբեում առանձնազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, որի ընթացքում քննարկվել է հայ- ռուսական հարաբերություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Կարող ենք արձանագրել, որ հայ-ռուսական հարաբերություններն իսկապես նոր մակարդակի վրա են բարձրացել և, իմ կարծիքով, երբեք այսքան բարձր մակարդակի վրա չեն եղել, ինչպես հիմա է»,- «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերի ժամանակ նշել է Փաշինյանը:
Նա ընդգծել է, որ ՌԴ նախագահի հետ իրենք ունեն լիարժեք փոխըմբռնում: «Սա չի նշանակում, որ մենք բոլոր հարցերի վերաբերյալ համակարծիք ենք, մեր հարաբերություններում անլուծելի խնդիրներ չկան, և ձևավորված է հրաշալի աշխատանքային մթնոլորտ»,- ընդգծել է նա:
Վարչապետն անդրադարձել է նաև Նյու Յորքում կայացած հանդիպումներին:«Նյու Յորքում կարճ շփումներ եմ ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի , պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ, և այդ շփումների հիմնական թեման եղել է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման հետագա հնարավոր ուղղությունները, ժամանակացույցը»,- հավելել է Փաշինյանը:

There are no unsolvable issues in Armenian-Russian relations – PM Pashinyan
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a conversation with Russian President Vladimir Putin in Dushanbe, during which a broad scope of issues of bilateral relations were discussed.
STEPANAKERT,SEPTEMBER 29ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS:  “We can record that the Armenian-Russian relations are really on a new level and in my opinion our relations had never been on such a high level like it’s now”, Pashinyan said in live broadcast on Facebook.
He emphasized that there is full mutual understanding between him and the Russian President. “This does not mean that we hold the same position on all the issues. There are no unsolvable issues in our relations and an excellent working atmosphere has been created”, he said.
Pashinyan also talked about his New York meetings. “I had short meetings with U.S. President Donald Trump, State Secretary Mike Pompeo and the main topic of those interactions was the opportunities of future development of the Armenian-U.S. relations”, Pashinyan said.