Հայ-ռուսական հարաբերություններում անլուծելի խնդիրներ չկան. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դուշանբեում առանձնազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, որի ընթացքում քննարկվել է հայ- ռուսական հարաբերություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Կարող ենք արձանագրել, որ հայ-ռուսական հարաբերություններն իսկապես նոր մակարդակի վրա են բարձրացել և, իմ կարծիքով, երբեք այսքան բարձր մակարդակի վրա չեն եղել, ինչպես հիմա է»,- «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերի ժամանակ նշել է Փաշինյանը:
Նա ընդգծել է, որ ՌԴ նախագահի հետ իրենք ունեն լիարժեք փոխըմբռնում: «Սա չի նշանակում, որ մենք բոլոր հարցերի վերաբերյալ համակարծիք ենք, մեր հարաբերություններում անլուծելի խնդիրներ չկան, և ձևավորված է հրաշալի աշխատանքային մթնոլորտ»,- ընդգծել է նա:
Վարչապետն անդրադարձել է նաև Նյու Յորքում կայացած հանդիպումներին:«Նյու Յորքում կարճ շփումներ եմ ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի , պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ, և այդ շփումների հիմնական թեման եղել է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման հետագա հնարավոր ուղղությունները, ժամանակացույցը»,- հավելել է Փաշինյանը:

В армяно-российских отношениях неразрешимых проблем не существует: Никол Пашинян
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян провел частную беседу с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным в Душанбе, в ходе которой был обсужден широкий круг вопросов, связанных с армяно-российскими отношениями.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 сентября, АРЦАХПРЕСС - АРМЕНПРЕСС - «Мы можем заявить, что армяно-российские отношения действительно находятся на новом высоком уровне и, на мой взгляд, они никогда не были на таком высоком уровне, как сейчас», - об этом заявил Пашинян в ходе прямого эфира на Facebook.
Он подчеркнул, что у них полное взаимопонимание с президентом России. «Это не означает , что мы все согласны по всем вопросам, в наших отношениях неразрешимых проблем не существует, и сформирована хорошая рабочая атмосфера», - сказал он.
Премьер-министр также затронул встречи в Нью-Йорке. «В Нью-Йорке состоялись короткие контакты с президентом США Дональдом Трампом, госсекретарем Майком Помпео, и главной темой на этих встречах было дальнейшее развитие армяно-американских отношений», - добавил Пашинян.