ԱրՊՀ-ն պետք է զարգանա միմիայն համագործակցության շնորհիվ. մայր բուհի նորանշանակ ռեկտոր
Իմ նախընտրական ծրագրում ես ներառել եմ 10 ուղղություն՝ սկսած ընդունելության կառավարումից մինչև բուհի հավատարմագրում:
ԱրՊՀ-ն  պետք  է  զարգանա   միմիայն   համագործակցության    շնորհիվ.  մայր  բուհի  նորանշանակ   ռեկտոր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է ԱրՊՀ  նորանշանակ   ռեկտոր   Արմեն    Սարգսյանը՝  նշելով, որ  ինքը ներկայացրել է իրատեսական  ծրագիր:
«Յուրաքանչյուր  ուղղությամբ  շարադրել  եմ    այն  հիմնական  դրույթները,  որոնք  աշխատանքի  արդյունքում  պետք  է  կյանքի  կոչվեն: Անհրաժեշտ   է    ընդունելությունը   կազմակերպել  այնպես, որ   ապագա  մասնագետների   քանակը   համապատասխանի աշխատաշուկային   և  ԱՀ  տարբեր  բնագավառների  զարգացման  մակարդակին: Ես   շատ  եմ  կարևորում նաև    ուսանողների  հետ   տարվող  աշխատանքները. ուսանողը   պետք   է  դիտվի  որպես  դասախոսի  կրտսեր  գործընկեր, իսկ  ուսանողական   խորհուրդը՝   ռեկտորատի   և   ռեկտորի  անմիջական   աջակից: Շուրջ    50  տարվա   ընթացքում     և  հատկապես  վերջին  տարիներին  մայր   բուհում  ստեղծվել է այն  նորարարական  հիմքը, որի     վրա  հենվելով՝  հնարավոր  կլինի   ապահովել բուհի  շարունակական    զարգացումը: ԱրՊՀ-ն  պետք  է  զարգանա   միմիայն   համագործակցության    շնորհիվ»,-մասնավորապես  ասել է  Ա.  Սարգսյանը:
Շնորհավորելով   նորընտիր   ռեկտորին ԱրՊՀ   խորհրդի   նախագահ   Գրիգորի  Մարտիրոսյանն  ասել  է, որ   ինքը համոզված  է՝ Արմեն  Սարգսյանին  կհաջողվի    իրականացնել այն բոլոր ծրագրերը, որոնք նախատեսված են  և որոնց  հավանությունն  ինքը  ստացել  է բուհի    խորհրդի  անդամների  քվեարկությամբ:
«ԱՀ  կառավարությունն  աջակցելու  է   ԱրՊՀ  բարեփոխումների   իրականացմանը՝     դրանով  իսկ  ամրապնդելու  համար     մայր   բուհի  հետագա  զարգացումն  ու  բարգավաճումը»,-ավելացրել  է  Գ.  Մարտիրոսյանը:

Today elections for the post of Artsakh State University rector was held in Artsakh State University.
Artsakh State University should develop only through cooperation. Newly elected Rector
STEPANAKERT, OCTOBER 4ARTSAKHPRESS: As a result of the elections, Armen Sargsyan, Deputy Minister of Education, Science and Sport of Artsakh Republic, Candidate of Philological Sciences, Associate Professor of Supreme Certifying Committee (SCC) of Armenia was elected rector of Artsakh State University.
In an interview with ArtsakhPress Armen Sargsyan noted:
''In my pre-election program, I have included 10 directions from admission to the university up to accreditation. I presented a realistic project.
In each direction, I have outlined the main provisions that should be implemented as a result of our work. It is necessary to organize admissions to the university in the way that the number of future specialists corresponds to the labor market and the level of development of different spheres of the country.
Over the last 50 years, and especially in recent years, an innovative foundation has been created in the university, thus basing on it, will be possible to ensure the continuous development of the university. The Artsakh State University should develop only through cooperation, "said Armen Sargsyan.
Congratulating the newly elected rector, Grigory Martirosyan, Chairman of the Council of the Artsakh State University, said that he is convinced that Armen Sargsyan will be able to implement all the programs that are envisaged.
"The government of the Artsakh Republic will support the implementation of the reforms of the Artsakh State University thus strengthening the further development and prosperity of the university," Martirosyan concluded.