Բակո Սահակյանը Մոնսերատ Կաբալյեի մահվան կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել նրա ընտանիքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 8-ին Մոնսերատ Կաբալյեի մահվան կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել նրա ընտանիքին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ: Հեռագրում ասված է.
«Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի, հայ ժողովրդի մեծ բարեկամ Մոնսերատ Կաբալյեի մահվան մասին։
Նա պատկանում էր այն բացառիկ մարդկանց շարքին, ովքեր իրենց կյանքով, գործունեությամբ, սկզբունքներով ու գաղափարներով նպաստում են աշխարհում բարության ու մարդասիրության տարածմանը, լույս ու ջերմություն են սփռում իրենց շուրջ:
Ակնառու սոպրանոյի այցելությունն Արցախ եւ «Հայաստան եւ Արցախ. քրիստոնեության կղզյակ>> ալբոմը նշանակալի իրադարձություն դարձավ մեր երկրի կյանքում՝ մեծ ներդրում ունենալով Արցախը աշխարհին ներկայացնելու գործում:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի հարազատներին ու մերձավորներին, նրա արվեստի բազմամիլիոն երկրպագուներին եւ մաղթում տոկունություն ու ոգու կորով։

Bako Sahakyan sent a condolence letter in connection with the death of Montserrat Caballé
On 8 October in connection with the death of Montserrat Caballé Bako Sahakyan sent a condolence letter to her family, Central Informaton Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, OCTOBER 8ARTSAKHPRESS: The letter runs as follows:
"We have learnt with deep sorrow in Artsakh about the death of world-famous soprano, great friend of the Armenian people Montserrat Caballé.
She belonged to those exceptional people who contributed to the spread of goodness and humanity in the world by their lives, activities, principles and ideas, shed light and warmth around them.
The visit of the distinguished soprano to Artsakh and the "Armenia and Artsakh: The Island of Christianity" Album became a significant event in our country's life, making a substantial contribution to introducing Artsakh to the world.
On behalf of the Artsakh people, authorities and myself personally I extend my condolences and support to all the relatives and friends of the deceased, the multimillion worshippers and admirers of her art wishing them endurance and tenacity.