Բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարից արցախցի մարզիկը վերադարձել է հաղթանակով
Ընթացիկ տարվա սեպտեմբերի 26-ից մինչև հոկտեմբերի 2-ը Աբխազիայի Հանրապետության Պիցունդա քաղաքում անցկացված ԽՍՀՄ սպորտի վարպետ Գեորգի Բլաբի անվան բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարում արցախցի մարզիկ Մանվել Պետրոսյանը 43 կգ քաշային կարգում գրավել է առաջին տեղը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է բռնցքամարտի մարզիչ Նարեկ Աբրահամյանը՝ մանրամասնելով, որ Արցախի հավաքականի կազմում ներկայացած մարզիկը 4 մարտերում էլ հաղթող է ճանաչվել:
«Մրցաշարին մասնակցել են տարբեր երկրների ավելի քան 20 թիմեր: Մանվել Պետրոսյանը արժանացել է նաև «Հանդիսատեսի համակրանք» գավաթին: Բացի նրանից, Արցախից մասնակցել է նաև Աշոտ Բեգլարյանը, ով 52 կգ քաշային կարգում հաղթել է երկու մարտում և գրավել երրորդ մրցանակային տեղը»,- նշել է Ն. Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով՝ մրցաշարը ևս մեկ հնարավորություն է Արցախը միջազգային հարթակներում ներկայացնելու և Արցախի մասին էլ ավելի շատ տեղեկատվություն սփռելու համար:

Artsakh athlete Manvel Petrosyan won the first place in the 43kg weight class in the international boxing tournament in memory of Master of Sports of the USSR, George Blab , held from September 26 to October 2 in Pitsunda, Abkhazia.
Artsakh athlete occupied the first place in the international boxing tournament
STEPANAKERT, OCTOBER 8, ARTSAKHPRESS: In an interview with "Artsakhpress, boxing coach Narek Abrahamyan said and added that the Artsakh athlete who was included in the Armenian national team became winner in 4fights.
"More than 20 teams from different countries participated in the tournament. The Armenian team was represented by 25 participants, only Manvel Petrosyan occupied the first place. He also won Audience Choice Award,'' he noted.
According to him, the tournament is an opportunity to present Artsakh at international platforms and spread more information about Artsakh.