Արցախցի մարզիկները Սոչիից վերադարձել են հաղթանակով
Ընթացիկ տարվա սեպտեմբերի 26-ից մինչև հոկտեմբերի 2-ը Ռուսաստանի Դաշնության Սոչի քաղաքում անցկացված «Սևծովյան գավաթ 2018» թեքվոնդոյի միջազգային մրցաշարում արցախցի մարզիկ Անդրեյ Բեգլարյանը 45 կգ քաշային կարգում գրավել է առաջին մրցանակային տեղը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հանրապետական մարզադպրոցի թեքվոնդոյի մարզիչ Արա Մկրտչյանը՝ մանրամասնելով, որ թիմի արցախցի այլ սաներ 37 կգ քաշային կարգում Գրիշա Կարապետյանը, 49 կգ քաշային կարգում Իսլամ Տալկանչիևը, 57 կգ քաշային կարգում Իգոր Կարապետյանը, 62 կգ քաշային կարգում՝ Էդգար Գևորգյանը և 53 կգ քաշային կարգում Արսեն Աղաբալյանը գրավել են երկրորդ, իսկ 63 կգ քաշային կարգում Արթուր Պետրոսյանը՝ երրորդ մրցանակային տեղեր:
Նրա խոսքով՝ մրցանակային տեղեր գրաված մասնակիցները պարգևատրվել են մեդալներով և պատվոգրերով:
«Միջազգային մրցաշարին Արցախից, ընդհանուր առմամբ, մասնակցել է 13 մարզիկ: Մասնակիցներ կային նաև Ուզբեկստանից, Բելառուսից և Ռուսաստանի տարբեր շրջաններից»,- ավելացրել է Ա. Մկրտչյանը:

Арцахские спортсмены вернулись из Сочи с победой
Арцахский спортсмен Андрей Бегларян занял первое место в весовой категории 45 кг на Международном турнире по тхэквондо «Черноморский Кубок 2018», который проходил в Сочи, Российская Федерация, с 26 сентября по 2 октября.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 октября, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил тренер Республиканской школы по тхэквондо Ара Тадевосян, добавив, что другие члены команды из Арцаха, в числе которых Гриша Карапетян в весовой категории 37 кг, Ислам Талканчиев - 49 кг, Игорь Карапетян - 57 кг, а также Эдгар Геворкян в весовой категории 62 кг и Арсен Агабалян - 53 кг заняли второе место, а Артур Петросян в весовой категории 63 кг занял третье призовое место.
По его словам, победители были награждены медалями и дипломами.
«Всего в международном турнире из Арцаха участвовало 13 спортсменов. Были также участники из Узбекистана, Беларуси и разных регионов России», - добавил А. Мкртчян.