Մենք այստեղ ենք՝ բացահայտելու Արցախը. Նիկոլա Դարագոն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել է Ֆրանսիայի   Վալանս   քաղաքի քաղաքապետ  Նիկոլա Դարագոնը:
Քաղաքապետն    իր   պատվիրակության   հետ      Արցախ  է   եկել   վերահաստատելու  Արցախի  հետ   իրենց   բարեկամական  կապերը,   և    հանրությանը    ցույց  տալու  համար,  որ  իրենք  միշտ   Արցախի  կողքին  են:
«Մենք  այսօր  եղել   ենք    Ստեփանակերտի  Խաչատուր  Աբովյանի  անվան   N 1 հիմնական   դպրոցում  և  այնտեղ   տեսել, թե  ինչ   խանդավառությամբ են աշակերտները   սովորում  ֆրանսերենը: Մեզ  համար   մեծ  հպարտություն  էր    դպրոցում  տեսնել    «Ֆրանսիական  անկյուն»: Մենք  այստեղ  ենք, որ նաև շարունակենք բացահայտել  Արցախը»,- ավելացրել  է   Ն. Դարագոնը:
Նշենք,  որ  Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը  այսօր՝  հոկտեմբերի 10-ին, ընդունել է Ֆրանսիայի Վալանս քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Նիկոլա Դարագոնի գլխավորությամբ:

Мы здесь, чтобы узнать больше об Арцахе. Николя Дарагон
СТЕПАНАКЕРТ, 10 октября, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил мэр французского города Валанса Николя Дарагон.
Мэр приехал в Арцах со своей делегацией, чтобы утвердить дружеские отношения с Республикой Арцах и показать общественности, что они всегда с Арцахом.
«Сегодня мы были в Степанакертской школе № 1 им. Хачатура Абовяна и увидели энтузиазм учеников, изучающих французский язык. Для нас было большой гордостью увидеть «французский уголок» в школе. Мы здесь, чтобы продолжить узнавать Арцах», - добавил Н. Дарагон.
Следует отметить, что 10 октября президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию французского города Валанса во главе с мэром Николя Дарагоном.