Պետնախարար Մարտիրոսյանն ընդունել է Արցախում ԿԽՄԿ առաքելության նոր ղեկավարին
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը հոկտեմբերի 11-ին ընդունել է Արցախում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) առաքելության նորանշանակ ղեկավար Պիեռ-Էմանուել Դյուքրուեին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից՝ ողջունելով հյուրին՝ պետական նախարարը շնորհավորել է Պիեռ Էմանուել Դյուքրուեին պատասխանատու պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ՝ մարդասիրական խնդիրների լուծման գործում կարևորելով ԿԽՄԿ առաքելությունը Արցախի Հանրապետությունում: Գ. Մարտիրոսյանը նշել է, որ առկա լիազորությունների շրջանակում Արցախի իշխանությունները պատրաստ են շարունակել համագործակցությունը ԿԽՄԿ Ստեփանակերտի գրասենյակի հետ:
Շնորհակալություն հայտնելով շնորհավորանքի ու ջերմ ընդունելության համար՝ Պիեռ-Էմանուել Դյուքրուեն իր գոհունակությունն է հայտնել ԱՀ համապատասխան պետական կառույցների հետ փոխգործակցության մակարդակից՝ պետնախարարին ներկայացնելով առաքելության կողմից առաջիկա շրջանի համար նախատեսվող ծրագրերը։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև հետագա համատեղ անելիքների և համագործակցության հեռանկարների շուրջ:

Государственный министр Мартиросян принял нового руководителя миссии МККК в Арцахе
11 октября госминистр Республики Арцах Григорий Мартиросян принял новоназначенного главу Международного комитета Красного Креста (МККК) в Арцахе Пьера Эммануэля Дюкруе.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 октября, АРЦАХПРЕСС – Как передает отдел информации и по связям с общественностью аппарата госминистра Республики Арцах, приветствуя гостя, государственный министр поздравил Пьера Эммануэля Дюкруе по случаю вступления в должность, подчеркнув роль МККК в решении гуманитарных вопросов в Республике Арцах. Г. Мартиросян отметил, что в рамках существующих полномочий власти Арцаха готовы продолжить сотрудничество с офисом МККК в Степанакерте.
Выражая благодарность за поздравления и теплый прием, Пьер-Эммануэль Дюкруе выразил удовлетворение уровнем сотрудничества с соответствующими государственными структурами Республики Арцах и представил государственному министру программы, запланированные на предстоящий период.
В ходе встречи стороны также обменялись мнениями о дальнейшей совместной деятельности и перспективах сотрудничества.