ConiFA-ի կողմից անցկացվելիք ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությանն ընդառաջ Մարտակերտի մարզադաշտում վերանորոգման աշխատանքներ են ընթանում
Մարտակերտի Վիգեն Շիրինյանի անվան մարզադաշտում իրականացվում են վերանորոգման աշխատանքներ:
ConiFA-ի կողմից անցկացվելիք ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությանն  ընդառաջ Մարտակերտի  մարզադաշտում  վերանորոգման  աշխատանքներ են  ընթանում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում Մարտակերտի շրջվարչակազմի   ղեկավար   Էդգար  Հարությունյանն   ասել է, որ արդեն յոթ ամիս է,  ինչ ընթանում  է  մարզադաշտի   վերանորոգման  աշխատանքներ:
Նրա  խոսքով՝  ռուսաստանաբնակ մարտակերտցի Վահրամ Հակոբյանի ֆինանսավորմամբ  այժմ  մարզադաշտում իրականացվում է խոտածածկի ամբողջական նորացում՝ այն համապատասխանեցնելով միջազգային ստանդարտներին:
«Նախնական պայմանավորվածության համաձայն՝ մեր մարզադաշտն ամբողջովին   կթարմացվի: Հիմքից կկառուցվի  նաև հանդերձարանի համար նախատեսված շենքը, ինչպես  նաև  ամբողջությամբ կվերակառուցվեն առկա հանդերձարանները, լոգարանները, մեծ մարզասրահը և կտեղադրվեն շուրջ  3000 նոր նստարաններ: Մարզադաշտը  կունենա համապատասխան լուսավորում  և էկրաններ, նոր դարպասներ»,-տեղեկացրել  է շրջվարչակազմի   ղեկավարը:
Նա  ավելացրել է   նաև, որ չճանաչված երկրների ֆուտբոլի ֆեդերացիաների համադաշնության (ConiFA)  հովանու  ներքո  2019թ.-ի հունիսի  4-15-ն Արցախում անցկացվելիք  Եվրոպայի առաջնության  մի մասն անց է կացվելու Մարտակերտ քաղաքում:
Մեր զրուցակիցը  կարևորել  է  առաջնությունն   Արցախում անկացնելու  փաստը  և  ընդգծել, որ   միջոցառումը պետք է վերածվի  իսկական տոնի, որպեսզի  արցախցի հանդիսատեսն ու հրավիրվածները  կարողանան  այն լիարժեք վայելել:

Renovation works are being carried out at Martakert stadium ahead of European Football Championship by ConiFA
Renovation works are being carried out at the Vigen Shirinyan stadium in Martakert, head of Martakert regional administration Edgar Harutyunyan said that the works have been underway for seven months.
STEPANAKERT, OCTOBER 17, ARTSAKHPRESS: With the funding of Vahram Hakobyan, who is from Martakert and now lives in Russia, the whole stadium turf will be refreshed at the stadium, bringing it into line with international standards.
"According to preliminary agreement, our stadium will be completely refreshed. The cloak rooms, bathrooms, large gym will be fully renovated, and about 3000 new benches will be placed. The stadium will have adequate lighting and screens, new football goals, "said the head of the regional administration.
He noted that a part of the European Championship to be held on June 4-15, 2019 in the Republic of Artsakh by Confederation of Independent Football Associations (ConiFA) will be held in Martakert.
Our interlocutor attached importance to the fact that the championship will held in Artsakh and stressed that the event should turn into a real celebration so that the Artsakh audience and invited guests could enjoy it.