ԼՂ հիմնահարցի հետ կապված հայկական կողմի դիրքորոշումը հայտնի է ու հստակ.ՀՀ ԱԳ նախարար
ԼՂ հիմնահարցի հետ կապված հայկական կողմի դիրքորոշումը հայտնի է ու հստակ: Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին նշեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն՝ անդրադառնալով Հայաստանում իր առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի հարցազրույցին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:«Ղարաբաղյան հարցի հետ կապված մեր դիրքորոշումը հայտնի է, շատ հստակ է: Վերջին անգամ ես խոսել եմ Լյուքսեմբուրգում, վարչապետը նույնպես արտահայտվել է դրա մասին: Մենք աշխատում ենք և բանակցում ենք մեր դիրքորոշումների շրջանակում և շարունակելու ենք այդ ուղղությամբ աշխատանքը»,- ասաց Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Evnreport»-ին տված հարցազրույցում Ռիչարդ Միլսը նշել էր, որ հասկանում է՝ «2016 թվականի ապրիլյան պատերազմն էլ ավելի է սրել հայերի ընկալումները, սակայն դաժան իրականությունն այն է, որ ցանկացած կարգավորում պահանջելու է գրավյալ տարածքների որոշակի մասի վերադարձ»:

Armenian side’s stance on NK conflict is clear and concrete, says acting FM
The Armenian side’s position on the Nagorno Karabakh conflict is clear and concrete, acting foreign minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan told reporters after today’s Cabinet session, commenting on the interview of the outgoing US Ambassador to Armenia Richard Mills.
STEPANAKERT, OCTOBER 18, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “Our position on the Karabakh conflict is clear and very concrete. Last time I have talked about it in Luxembourg, the prime minister also talked about it. We are working and negotiating within the framework of our positions and will continue the work on this direction”, the acting FM said.
US Ambassador to Armenia Richard Mills told Evnreport that he understands that the “2016 April war further escalated the perceptions of Armenians, but the harsh reality is that any settlement is going to require a return of some portion of occupied territories”.