Ստեփանակերտում տեղի է ունենալու Գևորգ Չաքմանյանի մենահամերգը
ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 18:00-ին, Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի է ունենալու ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, ԱՄՆ-ի Լոս Անջելես քաղաքում գործող «Կանթեղ» և «Տարոն» աշուղական երգչախմբերի գեղարվեստական ղեկավար Գևորգ Չաքմանյանի մենահամերգը:
Ստեփանակերտում  տեղի  է  ունենալու  Գևորգ   Չաքմանյանի  մենահամերգը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում  ասել է  ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի   և  զբոսաշրջության   նախարարության երիտասարդության բաժնի պետ   Դավիթ   Ղուկասյանը՝  նշելով, որ  համերգը  նվիրված է Արցախյան  ազատամարտում   զոհված   հերոս  քաջորդիներին    ու  նրանց ընտանիքներին:
Դ. Ղուկասյանը  տեղեկացրել  է, որ   Գևորգ  Չաքմանյանը հոկտեմբերի  14-ին Երևանի  Արամ  Խաչատրյանի  անվան   համերգասրահում  հանդես  է  եկել      համերգով:

В Степанакерте состоится сольный концерт Геворка Чакманяна
20 октября в 18:00 по инициативе Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах в Степанакертском дворце культуры и молодежи состоится сольный концерт заслуженного артиста культуры Республики Армения, художественного руководителя групп народных песен «Кантег» и «Тарон» в Лос-Анджелесе Геворка Чакманяна.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 октября, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил начальник отдела по делам молодежи министерства культуры Республики Арцах Давид Гукасян, отметив, что концерт посвящен героям, погибшим в освободительной борьбе Арцаха и их семьям.
Д. Гукасян сообщил, что 14 октября Геворг Чакманян выступил с концертом в зале им. Арама Хачатуряна в Ереване.