Իշխանաձոր համայնքում շահագործման է հանձնվել 52 առանձնատուն
ԱՀ Կառավարության և «Քաշաթաղ» բարեգործական հիմնադրամի համաֆինանսավորմամբ Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր համայնքում ավարտվել է 52 առանձնատների կառուցման և շահագործման աշխատանքները:
Իշխանաձոր  համայնքում  շահագործման  է հանձնվել  52 առանձնատուն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում  ասել է  Իշխանաձոր համայնքի ղեկավար Արսեն Թելունցը՝ նշելով, որ  առանձնատները  տրամադրվել  են  գյուղի  վերաբնակիչներին:
Նրա  խոսքով՝  բնակարանների   կառուցման  շինաշխատանքներն  սկսվել   է    2017  թվականի  նոյեմբերից, որն  իրականացվել է   փուլերով:
«Բնակարանների   կառուցման  վերջին   փուլն  ավարտվել  է   մոտ   մեկ  ամիս  առաջ: Առաջիկայում համայնքում  նախատեսվում  է  բնակարաններ   կառուցելու  համար  ևս   մեկ  ծրագիր  իրականացնել: Համայնքն  ունի  600 բնակիչ. գյուղում  ապրողների թիվն     աճում  է: Նախօրեին  շուրջ  30  բնակիչ ևս  ցանկություն  է   հայտնել  վերաբնակվել  Իշխանաձորում: Համայնքում առաջնահերթ  է բնակարանների    խնդիրը: Կապված   երեխաների  նկատելի  աճի  հետ՝  կարևոր  է  նաև  մանկապարտեզ  ունենալը, ինչպես  նաև  դպրոցի շենքի  մեծացնելը»,-ավելացրել  է Ա. Թելունցը:

With the co-financing of the Artsakh Republic Government and ''Kashatagh'' charity foundation, construction and exploitation works of 52 houses have been completed in Ishkhanadzor community of Kashatagh region.
52 houses have been put into operation in Ishkhanadzor community
STEPANAKERT, OCTOBER 22, ARTSAKHPRESS: Head of Ishkhanadzor community Arsen Telunts told "Artsakhpress" that the resettlers were provided with the houses.
He noted that the construction works have started in November 2017, which has been carried out in stages.
''The community has 600 residents. The number of people living in the village has increased . Yesterday about 30 residents also expressed their desire to resettle in Ishkhanadzor.
The problem of housing is a priority in the community. It is also important to have a kindergarten, as well as to enlarge the school building, "he added.