Իշխանաձոր համայնքում շահագործման է հանձնվել 52 առանձնատուն
ԱՀ Կառավարության և «Քաշաթաղ» բարեգործական հիմնադրամի համաֆինանսավորմամբ Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր համայնքում ավարտվել է 52 առանձնատների կառուցման և շահագործման աշխատանքները:
Իշխանաձոր  համայնքում  շահագործման  է հանձնվել  52 առանձնատուն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում  ասել է  Իշխանաձոր համայնքի ղեկավար Արսեն Թելունցը՝ նշելով, որ  առանձնատները  տրամադրվել  են  գյուղի  վերաբնակիչներին:
Նրա  խոսքով՝  բնակարանների   կառուցման  շինաշխատանքներն  սկսվել   է    2017  թվականի  նոյեմբերից, որն  իրականացվել է   փուլերով:
«Բնակարանների   կառուցման  վերջին   փուլն  ավարտվել  է   մոտ   մեկ  ամիս  առաջ: Առաջիկայում համայնքում  նախատեսվում  է  բնակարաններ   կառուցելու  համար  ևս   մեկ  ծրագիր  իրականացնել: Համայնքն  ունի  600 բնակիչ. գյուղում  ապրողների թիվն     աճում  է: Նախօրեին  շուրջ  30  բնակիչ ևս  ցանկություն  է   հայտնել  վերաբնակվել  Իշխանաձորում: Համայնքում առաջնահերթ  է բնակարանների    խնդիրը: Կապված   երեխաների  նկատելի  աճի  հետ՝  կարևոր  է  նաև  մանկապարտեզ  ունենալը, ինչպես  նաև  դպրոցի շենքի  մեծացնելը»,-ավելացրել  է Ա. Թելունցը:

В Ишханадзоре введены в эксплуатацию 52 дома
При финансировании со стороны Правительства Республики Арцах и благотворительного фонда «Кашатаг» в Ишханадзоре Кашатагского района завершено строительство и введено в эксплуатацию 52 частных дома.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 октября, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил глава общины Ишханадзор Арсен Телунц, отметив, что дома были предоставлены переселенцам.
По его словам, строительные работы начались в ноябре 2017 года и проводились поэтапно.
«Последний этап строительных работ был завершен около месяца назад. В ближайшем будущем община планирует реализовать еще одну программу по строительству жилища. В деревне проживает 600 человек. Число людей, живущих в общине, увеличивается. Вчера около 30 жителей также выразили желание переселиться в Ишханадзор. Проблема жилья является приоритетом в деревне. Также важно иметь детский сад, и увеличить здание школы», - добавил А. Телунц.