Արցախի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարար Ժիրայր Միրզոյանը հոկտեմբերի 20-ին ընդունել է ՀՀ ԳԱԱ Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտի պատվիրակությանը՝ տնօրեն Խաչատուր Մելիքսեթյանի գլխավորությամբ:
Կառուցվող խորքային հորերը կենթարկվեն պարտադիր երկրաբանական հետազոտության
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարության մամուլի բաժնի փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում ստորգետնյա ջրային հետազոտությունների կատարման, ոռոգման համակարգերի ընդլայնման և այլ հարցեր:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկարատև համագործակցության, մասնավորապես, ոռոգման նպատակով կառուցվող խորքային հորերի պարտադիր երկրաբանական հետազոտություններ կատարելու ուղղությամբ: Հանդիպմանը մասնակցել են ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Համլետ Ապրեսյանը և Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Թոքմաջյանը:

Министр сельского хозяйства Республики Арцах принял делегацию Института геологических наук НАН РА
22 октября министр сельского хозяйства Республики Арцах Жирайр Мирзоян принял делегацию Института геологических наук Национальной академии наук РА во главе с Хачатуром Меликсетяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 октября, АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Министерства сельского хозяйства Республики Арцах, в ходе встречи были обсуждены вопросы проведения исследований в области подземных вод в Арцахе, расширения ирригационных систем и прочее.
Было достигнуто соглашение о долгосрочном сотрудничестве, в частности, в отношении обязательных геологических исследований глубоких скважин для целей орошения. В совещании приняли участие заместитель министра сельского хозяйства Гамлет Апресян и ректор Шушинского технологического университета Ованнес Токмаджян.