Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Առնուվիլի քաղաքապետ Պասկալ Դոլլի գլխավորած պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 22-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Առնուվիլ քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Պասկալ Դոլլի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, հանդիպմանը քննարկվել են Ֆրանսիա-Արցախ հարաբերություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Ողջունելով Ֆրանսիայի Առնուվիլ քաղաքի եւ ԱՀ Մարտունու շրջանի Շեխեր գյուղի միջեւ բարեկամության հռչակագրի ստորագրումը` Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Ֆրանսիայի վարչական շրջանների եւ միավորների հետ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, ինչը թույլ է տալիս կյանքի կոչել տարբեր ծրագրեր սոցիալ-տնտեսական, մարդասիրական եւ հասարակական ոլորտներում:

Бако Саакян принял делегацию французского города Арнувиль
22 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию французского города Арнувиль во главе с мэром Паскалем Долли.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 октября, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся отношений Франция – Арцах.
Приветствовав подписание Декларации о дружбе между городом Арнувиль и селом Шехер Мартунинского района Республики Арцах, Президент Саакян с удовлетворением отметил, что сотрудничество с административными регионами и единицами Франции находится на высоком уровне, что позволяет претворять в жизнь различные программы в социально-экономической, гуманитарной и общественной сферах.