Նախագահ Բակո Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը «Անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպության գործունեության 20-ամյակի կապակցությամբ:
Նախագահ Բակո Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը  «Անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է.
«Թանկագի՛ն բարեկամներ,
Այսօր նշում ենք «Արցախի Հանրապետության անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպության 20-ամյակը, նշում ենք խորը զգացումներով:
Նախ եւ առաջ մեզ համակում են ցավն ու կսկիծը նրանց համար, ովքեր այսօր մեր կողքին չեն, ովքեր պահ անգամ չվարանեցին՝ կանգնելու հայրենիքի ու հարազատ ժողովրդի պաշտպանության դիրքերում եւ դասվեցին անհայտ կորածների շարքին:
Ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքով, հայրենիքի շենացմանն ու զարգացմանն ուղղված գործունեությամբ դուք արժանիորեն շարունակում եք ձեր որդիների, եղբայրների եւ ամուսինների կիսատ թողած գործը, մեծապես նպաստում Արցախի պետականաշինությանը, մեր երկրում տարբեր հարցերի ու խնդիրների լուծմանը:
Այդ ամենի համար շնորհակալ ենք ձեզ եւ հպարտ, որ դուք կարողացաք ուժ գտնել ձեր մեջ, շտկել վշտից կորացած ձեր ուսերը, համախմբվել ու միասին, համատեղ ջանքերով շարունակել ապրել ու արարել՝ հանուն ազատ ու անկախ Արցախի զորացման ու բարգավաճման:
Բոլորիդ մաղթում եմ խաղաղություն, քաջառողջություն եւ մեծագույն հաջողություններ ձեր հայրենանվեր աշխատանքում»:

Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с 20-летием деятельности общественной организации «Союз родственников без вести пропавших воинов-освободителей Республики Арцах»
23 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с 20-летием деятельности общественной организации «Союз родственников без вести пропавших воинов-освободителей Республики Арцах».
СТЕПАНАКЕРТ, 23 октября, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, в послании говорится:
«Дорогие друзья!
Сегодня мы отмечаем 20-летие деятельности общественной организации «Союз родственников без вести пропавших воинов-освободителей Республики Арцах»,отмечаем с глубокими чувствами.
Прежде всего мы преисполнены болью и горем за тех, кто сегодня не находится рядом с нами, за тех, кто, ни секунды не раздумывая, встал на защиту Отечества и родного народа и был причислен к ряду пропавших без вести.
Своей ежедневной кропотливой работой, деятельностью по благоустройству и развитию Родины вы достойно продолжаете незавершенное дело ваших сыновей, братьев и мужей; во многом содействуете государственному строительству Арцаха, решению различных вопросов и проблем нашей страны.
Мы благодарны вам за все это и гордимся тем, что вы смогли найти в себе силы и расправить поникшие под тяжестью горя плечи, консолидироваться и вместе, совместными усилиями продолжать жить и созидать ради развития и процветания свободного и независимого Арцаха.