Ասկերանի շրջանում իրականացվում են ջրամատակարարման բարելավման աշխատանքներ
ԱՀ պետական բյուջեի և «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի համատեղ ֆինանսավորմամբ Ասկերանի շրջանի մի շարք համայնքներում իրականացվում է ջրամատակարարման համակարգերի բարելավման աշխատանքներ:
Ասկերանի  շրջանում  իրականացվում  են  ջրամատակարարման  բարելավման  աշխատանքներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի   թղթակցի  հետ զրույցում   ասել է Ասկերանի  շրջվարչակազմի  ղեկավար  Գեղամ  Բեգլարյանը:
Նրա   խոսքով՝   այժմ   ջրամատակարարման  ծրագրեր   են  իրականացվում շրջանի  Շոշ, Այգեստան,  Սղնախ  համայնքներում, որոնց  աշխատանքներն  ավարտին    կհասցվեն  2019 թվականին:  Իսկ  Պատարա  համայնքում  իրակնացվող   աշխատանքներն  արդեն  ավարտման փուլում  են.մոտ   օրերս  այն  շահագործման  կհանձնվի:
Գ.  Բեգլարյանը  նշել է նաև, որ  ջրամատակարարման  հարցը  միշտ  էլ  եղել  է շրջվարչակազմի ուշադրության  կենտրոնում  և արվում  է ամեն  ինչ, որ շրջանի  բոլոր  բնակիչների ջրի խնդիրը լուծվի:
«Արցախում «Ֆրանսիայի բողոքական եկեղեցու և Հայաստանի միջև համերաշխություն» (SPFA) բարեգործական կազմակերպության  միջոցներով   շրջանի  Աստղաշեն  համայնքում  սեպտեմբերի վերջին արդեն ավարտվել  է   նոր ջրագծի կառուցման  աշխատանքը:  Իսկ  Դահրավ  գյուղի   ջրամատակարարման  աշխատանքները  լուծվում   են իրենց   համայնքի   միջոցներով»,-տեղեկացրել  է  մեր  զրուցակիցը:

В Аскеранском районе ведутся работы по улучшению системы водоснабжения
При совместном финансировании из государственного бюджета Республики Арцах и Всеармянского фонда «Айастан» в ряде общин Аскеранского района ведутся работы по улучшению систем водоснабжения.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 октября, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сказал глава администрации Аскерана Гегам Бегларян.
По его словам, проекты водоснабжения реализуются в общинах Шош, Айгестан и Сгнах, которые будут завершены в 2019 году. А работы, выполняющиеся в сообществе Патара, уже находятся в завершающей стадии, и вскоре система будет введена в эксплуатацию.
Г. Бегларян также отметил, что вопрос водоснабжения всегда был в центре внимания районной администрации, и делается все для решения проблем с водой жителей района.
«В конце сентября в общине Астхашен завершилось строительство новой линии водоснабжения при поддержке французской благотворительной организации «Согласие между протестантской церковью Франции и Арменией» (SPFA) . А работы по водоснабжению села Даграв осуществляются их собственными силами», - сказал наш собеседник.