Ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարում արցախցի մարզիկները գրավել են մրցանակային տեղեր
Հոկտեմբերի 17-20-ը Երևան քաղաքում անց է կացվել Վահան Զատիկյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային մրցաշար, որտեղ արցախցի մարզիկները գրավել են մրցանակային տեղեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի սպորտի վարչությունից՝ մանրամասնելով, որ մարզիչներ Արմեն Մուրադյանի և Կարեն Շախնումանցի սաներ Վլադիմիր Գալինսկին (23կգ) և Հայկ Ավանեսյանը (29կգ) գրավել են 2-րդ, իսկ Բորիս Հովսեփյանը (20կգ), Արսեն Առուշանյանը (23կգ), Գրիշա Ներսիսյանը (26կգ) և Արամ Հովսեփյանը` (29կգ) 3-րդ մրցանակային տեղերը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ մրցաշարին մասնակցում էին Վրաստանի, Դաղստանի, Հարավային Օսիայի, ՌԴ, Պարսկաստանի, ՀՀ և Արցախի 550 մարզիկներ:

Арцахские спортсмены завоевали призовые места на международном турнире по вольной борьбе
17-20 октября в Ереване состоялся Международный турнир по вольной борьбе имени Ваана Затикяна, на котором спортсмены из Арцаха заняли призовые места.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 октября, АРЦАХПРЕСС – Об этом «Арцахпресс» сообщили в пресс-службе управления спортом Республики, добавив, что ученики тренеров Армена Мурадяна и Карена Шахнуманца Владимир Галинский (23 кг) и Айк Аванесян (29 кг), заняли второе место, а Борис Овсепян (20 кг), Арсен Арушанян (23 кг), Гриша Нерсисян (26 кг) и Арам Овсепян (29 кг) заняли третье место.
В турнире приняли участие 550 спортсменов из Грузии, Дагестана, Южной Осетии, России, Ирана, Армении и Арцаха.