ԵԱՀԿ առաքելությունը պլանային դիտարկում է անցկացրել Ակնա-Հինդարխ ճանապարհահատվածում
Հոկտեմբերի 31-ին, Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացրել Արցախի և Ադրբեջանի սահմանին՝ Ակնա-Հինդարխ ճանապարհահատվածում։
ԵԱՀԿ առաքելությունը  պլանային դիտարկում է անցկացրել  Ակնա-Հինդարխ ճանապարհահատվածում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 31, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ (ԳՆԱՆ) դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնական Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա): Դիտարկմանը մասնակցել են նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) և Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա), ինչպես նաև նրանց օգնականներ Դեյվիդ Բյորնշտեյնը և Քենտին դե Ռանկուրը։
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ դաշտային օգնական Միխայիլ Օլարուն (Մոլդովա) և անձնական օգնական Սայմոն Թիլերը (Մեծ Բրիտանիա):

On October 31, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the ceasefire regime on the border of Artsakh and Azerbaijan, on the Akna-Hindarkh road section, the Artsakh foreign ministry stated.
OSCE Mission conducts monitoring at Artsakh-Azerbaijan border
STEPANAKERT, OCTOBER 31, ARTSAKHPRESS: From the positions of the Defense Army of the Republic of Artsakh, the monitoring was conducted by Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (CiO) Ambassador Andrzej Kasprzyk and his Field Assistant Ghenadie Petrica (Moldova). Co-Chairpersons of the OSCE Minsk Group Andrew Schofer (USA) and Stephane Visconti (France), as well as their Assistants David Burnstein and Quentin de Rankourt also participated in the monitoring.
From the opposite side of the Line of Contact, the monitoring was conducted by Field Assistant to the Personal Representative of the OSCE CiO Mihail Olaru (Moldova) and Personal Assistant to the CiO Personal Representative Simon Tiller (Great Britain).