Արցախցի մարզիկը ձյուդոյի հանրապետական մրցաշարից վերադարձել է ոսկե մեդալով
ՀՀ Լոռու մարզում նոյեմբերի 4-ին կայացել է ձյուդոյի հանրապետական մրցաշար, որին մասնակցել է նաև 4 արցախցի մարզիկ:
Արցախցի  մարզիկը  ձյուդոյի  հանրապետական  մրցաշարից վերադարձել է  ոսկե  մեդալով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում  ասել  է Արցախի ձյուդոյի ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Իվան Ազիզբեկյանը՝   տեղեկացնելով, որ մրցաշարին  ՀՀ  տարբեր  մարզերից    մասնակցել  են   շուրջ  200  մարզիկ:
Նա  նշել  է, որ  մրցաշարի  արդյունքում  արցախցի   4  մարզիկներից  Աշոտ  Պարսիյանցը  գրավել է  առաջին  մրցանակային  տեղ՝  արժանանալով   ոսկե  մեդալի և պատվոգրի:
Խոսելով  անցկացված մրցաշարի  մասին՝  մարզիչն  նաև ասել է, որ  այն  բավականին   դժվար  էր, քանի  որ  կային  ուժեղ  և  փորձառու  մրցակիցներ:
«Նման  մրցաշարերին   մասնակցելը   մեծ  հնարավորություն  է  տալիս   մարզիներին, իմանալու  իրենց թերություններն  ու  բացթողումները: Մեզ՝  մարզիչներիս    համար  էլ,  հասկանալի  է  դառնում, թե  որ  ուղղությամբ   պետք  է  ավելի  շատ  աշխատենք  մարզիկների  հետ, որպեսզի   հաջողությունների հասնենք»,-ավելացրել  է  Ի.  Ազիզբեկյանը՝  հայտնելով, որ իրենք առաջիկայում  պատրաստվում  են Երևանում  նոյեմբերի  11-12-ը   մասնակցել  Հայաստանի  ձյուդոյի  առաջնությանը:

Спортсмен из Арцаха вернулся с республиканского турнира по дзюдо с золотой медалью
4 ноября в Лорийской области состоялся национальный турнир по дзюдо Армении, в котором приняли участие 4 спортсмена из Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 ноября, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» рассказал главный тренер Федерации дзюдо Арцаха Иван Азизбекян, отметив, что в турнире приняли участие около 200 спортсменов из разных регионов Армении.
Он отметил, что в результате турнира из 4 арцахских спортсменов Ашот Парсиянц занял первое место, получив золотую медаль и диплом.
Говоря о соревнованиях, тренер также сказал, что это было довольно сложно, потому что были сильные и опытные конкуренты.
«Участие в подобных турнирах дает прекрасную возможность спортсменам отмечать свои недостатки и упущения. Для нас, тренеров, становится ясно, в каком направлении мы должны больше работать со спортсменами для достижения успеха», - добавил И. Азизбекян, отметив, что они собираются принять участие в чемпионате Армении по дзюдо 11-12 ноября в Ереване.