Բնակարանների վերանորոգման և գնման ծրագրով զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին հատկացվել է 219 միլիոն դրամ
Զոհված ազատամարտիկների՝ Ստեփանակերտում բնակվող ընտանիքների բնակպայմանների բարելավման, վերանորոգման, բնակարանների գնման-տրամադրման ծրագրով ԱՀ պետական բյուջեից 2018 թվականին հատկացվել է 219 միլիոն դրամ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ ծրագրի շրջանակներում դրամական փոխհատուցում է տրամադրվել շուրջ 38 ընտանիքների` սեփական ուժերով բնակարանային պայմանները բարելավելու համար:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ դրանցից 15 ընտանիքների բնակարանները վերանորոգվել են շինկազմակերպությունների միջամտությամբ: Մինչ այժմ նշված 219 միլիոն դրամից իրացվել է 210 միլիոնը: Ծրագիրն ընթացքի մեջ է և կշարունակվի 2019 թվականին:

Within the framework of repair and purchase of housing program, 219 million drams been allocated to families of killed freedom fighters
As a part of the improvement of living conditions, repair and purchase of housing program, in 2018 from the state budget of the Republic of Artsakh, 219 million drams have been allocated to families of killed freedom fighters living in Stepanakert .
Within the framework of repair and purchase of housing program, 219 million drams  been allocated to families of  killed freedom fighters
STEPANAKERT, NOVEMBER 7, ARTSAKHPRESS: Ministry of Urban Development of the Republic of Artsakh informed “Artsakhpress”,noting that within the framework of the program monetary compensation was provided to 38 families for improving their living conditions by their own means.
So far, 210 million have been realized from this 219 million drams. The program is underway and will continue in 2019.