Բնակարանների վերանորոգման և գնման ծրագրով զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին հատկացվել է 219 միլիոն դրամ
Զոհված ազատամարտիկների՝ Ստեփանակերտում բնակվող ընտանիքների բնակպայմանների բարելավման, վերանորոգման, բնակարանների գնման-տրամադրման ծրագրով ԱՀ պետական բյուջեից 2018 թվականին հատկացվել է 219 միլիոն դրամ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ ծրագրի շրջանակներում դրամական փոխհատուցում է տրամադրվել շուրջ 38 ընտանիքների` սեփական ուժերով բնակարանային պայմանները բարելավելու համար:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ դրանցից 15 ընտանիքների բնակարանները վերանորոգվել են շինկազմակերպությունների միջամտությամբ: Մինչ այժմ նշված 219 միլիոն դրամից իրացվել է 210 միլիոնը: Ծրագիրն ընթացքի մեջ է և կշարունակվի 2019 թվականին:

Семьям погибших в Арцахской войне солдат выделено 219 млн. драм по программе ремонта и покупки жилья
Из государственного бюджета Республики Арцах на 2018 год было выделено 219 млн. драм семьям погибших в Арцахской войне солдат, проживающих в Степанакерте, на программу улучшения жилищных условий, ремонта и покупки жилья.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 ноября, АРЦАХПРЕСС – Об этом «Арцахпресс» сообщили в Министерстве градостроительства Республики Арцах, отметив, что в рамках программы деньги были предоставлены 38 семьям для улучшения их жилищных условий.
По словам источника, из этого списка квартиры 15 семей были отремонтированы посредством строительных компаний. В настоящее время из 219 млн. драм было реализовано лишь 210 млн. Программа будет продолжена и в 2019 году.