Արցախցի մարզիկները Երևանում կայացած միջազգային մրցաշարից վերադարձել են մեդալներով
Նոյեմբերի 9-11-ը Երևանի «Դինամո» մարզական համալիրում տեղի է ունեցել քիք-բոքսինգի միջազգային առաջնություն՝ նվիրված Երևանի 2800-ամյակին:
Արցախցի  մարզիկները  Երևանում  կայացած  միջազգային  մրցաշարից  վերադարձել  են  մեդալներով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում   ասել  է  Արցախի  ավանդական   քիք-բոքսինգի    ֆեդերացիայի   փոխնախագահ, գլխավոր  մարզիչ, Ստեփանակերտի  մանկապատանեկան  մարզադպրոցի   քիք-բոքսինգի   մարզիչ Արմեն  Ղահրամանյանը:
Նա    նշել է,  որ միջազգային  առաջնությանն  մասնակցել  է  ավելի  քան 300  մարզիկ, որից  14-ը՝ Արցախից:
«Արցախցի  մարզիկներից  4  հոգի  գրավել  է  առաջին  տեղ  և  արժանացել   գավաթի, ոսկե  մեդալի և պատվոգրի, 1-ը՝ երկրորդ   տեղ՝  ստանալով  արծաթե  մեդալ: Իսկ  5-ն  էլ գրավել  են   երրորդ  մրցանակային  տեղ՝  արժանանալով  բրոնզե մեդալնեերի: Ընդհանուր  առմամբ արդյունքները   գոհացուցիչ  են:  Մասնակցելով  նման  մրցաշարերի՝  մեր մարզիկներն  ի  հայտ  են   բերում  իրենց   կարողությունները, ինչպես  նաև  բացթողումները, որոնք    հետագայում  կարողանում  են   շտկել»,-ասել  է  Ա.  Ղահրամանյանը:

Artsakh Athletes returned from International Kickboxing Championship held in Yerevan with Medals
An international kickboxing championship dedicated to the 2800th anniversary of Yerevan took place in Yerevan's Dynamo sports complex on November 9-11.
STEPANAKERT, NOVEMBER 13, ARTSAKHPRESSArmen Ghahramanyan, vice president of the traditional kickboxing federation of Artsakh told “Artsakhpress”.
He noted that more than 300 athletes participated in the international tournament, 14 of which were from Artsakh.
"Four athletes from Artsakh took  first places and were awarded with the cup, gold medals and diplomas, one athlete captured the second place and won the silver medal. And 5 athletes took the third places and were awarded with bronze medals.
“In general, the results are satisfactory. Participating in such tournaments, our athletes reveal their abilities, as well as their omissions, which they further improve, "said A. Ghahramanyan.