Պետնախարարը հանդիպել է ԵՄ-ում գրանցված ներդրումային ընկերության ներկայացուցիչներին
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը նոյեմբերի 14-ին ընդունել է Եվրոպական Միության տարածքում գրանցված ներդրումային ընկերության ներկայացուցիչներից բաղկացած պատվիրակությանը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ողջունելով հյուրերին Արցախում՝ պետական նախարարը կարևորել է ընկերության՝ ցարդ կատարած ներդրումներն Արցախի էներգետիկ ոլորտում։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ հյուրերը տեղեկացրին, որ մտադիր են մոտ ապագայում մեծացնել «Արցախ ՀԷԿ» բաց բաժնետիրական ընկերության մեջ ունեցած ներդրումային մասնաբաժինը։
Ներդրումային ընկերության ներկայացուցիչների խնդրանքով՝ պետնախարար Գ․ Մարտիրոսյանը ներկայացրել է Արցախում կենսաթոշակային համակարգի, փոքր ավիացիայի, գյուղատնտեսության, վերամշակող արդյունաբերության ոլորտների ներդրումային հնարավորությունները, որոնցում նույնպես հյուրերը ներդրումներ կատարելու հետաքրքրություն են հանդես բերել։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Լևոն Գրիգորյանը և «Արցախ ՀԷԿ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Վահրամ Բեգլարյանը։

State Minister met with the representatives of the investment company registered in the EU
On November 14, Artsakh Republic State Minister Grigory Martirosyan received the delegation of Investment Company representatives registered in the territory of the European Union.
STEPANAKERT, NOVEMBER 14, ARTSAKHPRESSWelcoming the guests in Artsakh, the State Minister attached importance to the investments made by the company in the energy sphere of Artsakh.
Expressing gratitude for the warm welcome, the guests informed that in the near future they are going to increase the investment share in Artsakh HPP OJSC (‘’Artsakh HydroPower Plant" open joint stock company).
At the request of representatives of the investment company, Grigory Martirosyan presented investment opportunities in the pension system, small aviation, agriculture, and processing industry spheres in Artsakh. The guests have shown interest in making investments in these spheres.
Levon Grigoryan, Minister of Economy and Industrial Infrastructures of AR and General Director of "Artsakh HPP" OJSC Vahram Beglaryan also took part in the meeting.