Արցախում պաշտոնապես հաշվառված եկողների թվաքանակը հունվար-սեպտեմբերին կազմել է 441 մարդ
Ընթացիկ տարվա հունվար-սեպտեմբերին Արցախում պաշտոնապես հաշվառված եկողների թվաքանակը կազմել է 441 մարդ, որը 2017-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 13-ով:
Արցախում  պաշտոնապես հաշվառված եկողների թվաքանակը հունվար-սեպտեմբերին կազմել է 441 մարդ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին, այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է  ԱՀ  ազգային  վիճակագրական  ծառայության  նախագահ   Մանուշ  Մինասյանը՝  հայտնելով, որ  հիմնական  եկողները  ՀՀ-ից  են:
Նա  նշել  է, որ  հանրապետությունից  մեկնողների թվաքանակը  նույն   ժամանակաշրջանում  կազմել  է  578 մարդ՝  նախորդ  տարվա  640-ի  դիմաց:

В январе-сентябре число официально зарегистрированных посетителей в Арцахе составило 441 человек
В январе-сентябре текущего года число официально зарегистрированных посетителей в Арцахе составило 441 человек, что на 13 человек больше, чем за этот же период 2017 года.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 ноября, АРЦАХПРЕСС - Как передает "Арцахпресс", об этом заявила на пресс-конференции глава Национальной статистической службы Республики Арцах Мануш Минасян, отметив, что посетители были в основном из Армении.
Она отметила, что число людей, покидающих страну за тот же период, составило 578 человек, в то время как в прошлом году эта цифра достигла 640.