Երիտասարդական ծրագրերի իրականացման համար կհատկացվի 34 մլն դրամ
Մշակույթի, երիտասարդության և զբոսաշրջության ոլորտի ծախսերին նախատեսվում է ուղղել 2 մլրդ 839 մլն դրամ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին երեկ՝ նոյեմբերի 22-ին, «ԱՀ 2019թ. պետական բյուջեի մասին» ԱՀ օրենքի նախագծի քննարկմանն ասել է ֆինանսների նախարար Արթուր Հարությունյանը:
Նրա խոսքով՝ այդ գումարից 1 մլրդ 380.9 մլն դրամը հատկացվելու է մշակութային ծառայություններ մատուցող պետական ոչ առևտրային կազմակերպությունների պահպանման ծախսերին, 821.1 մլն դրամ՝ հեռուստառադիոհաղորդումների հեռարձակման և հրատարակչական ծառայությունների գծով ծախսերին, 120 մլն դրամ՝ պատմամշակութային հուշարձանների վերականգնմանն ու պահպանմանը, 25 մլն դրամ՝ զբոսաշրջության զարգացման ծրագրերին, 34 մլն դրամ երիտասարդական ծրագրերի իրականացմանը:

34 million drams to be allocated to the implementation of youth programs
2 billion 839 million drams will be directed to the expenditures on the field of culture, youth and tourism.
STEPANAKERT, NOVEMBER 23, ARTSAKHPRESS: During the discussion of the draft law “On the 2019 State Budget of the Republic of Artsakh”, said the Minister of Finance of Artsakh Republic, Arthur Harutyunyan.
According to him, 1 billion 380.9 million drams will be allocated for the maintenance of state non-profit organizations providing cultural services, 821.1 million drams for TV and radio broadcasting and publishing services, 120 million drams for restoration and preservation of historical and cultural monuments, 25 million drams for tourism development programs, 34 million drams for the implementation of youth programs.