Մարտունի, Մարտակերտ և Հադրութ քաղաքների դպրոցներում կգործեն «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաներ
«Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիան արդեն գործում է Մարտակերտի շրջանի Մատաղիս, Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր, Մարտունու շրջանի Նորշեն համայնքների և Ասկերան քաղաքի միջնակարգ դպրոցներում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասել է ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը՝ մանրամասնելով, որ ներկայումս աշխատանքներ են տարվում Մարտունի, Մարտակերտ, Հադրութ շրջկենտրոնների դպրոցներում ևս ներդնելու ուղղությամբ:
«Դպրոցներում արտաբյուջետային միջոցներով ներդրվող լաբորատոր սարքավորումների արժեքը կազմում է շուրջ 25 միլիոն դրամ: 2019 թվականին նախատեսում ենք ավելացնել լաբորատորիաների քանակը, քանի որ տեսնում ենք դրանց դրական ազդեցությունը երեխաների տեխնիկական զարգացվածության մակարդակի վրա: «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիա հաճախող երեխաները ակտիվորեն մասնակցում են ՀՀ-ում կազմակերպվող դիջիթեքներին և միջազգային էքսպոներին, որտեղից վերադառնում են մրցանակներով»,- նշել է ԱՀ ԿԳՍ նախարարը:

“Armath” engineering laboratories to be opened in Martuni, Martakert and Hadrut
“Armath” engineering laboratory already operates in the secondary schools of Matghis of Martakert region, Ishkhandzor of Kashatagh region, Norshen communities of Martuni region and Askeran.
STEPANAKERT,  DECEMBER 5, ARTSAKHPRESSAs “Artsakhpress” reports, the Minister of Education, Science and Sport of the Republic of Artsakh, Narine Aghabalyan said, adding that currently works are being conducted  in the direction of opening “Armath” engineering laboratories  in Martuni, Martakert and Hadrut regional centers.
The cost of laboratory equipment invested by extrabudgetary means amounts to 25 million drams.
In 2019 we plan to increase the number of laboratories as we see their positive impact on the level of technical development of children,” Aghabalyan noted.