Հունվար-նոյեմբեր ամիսներին աճել են պետբյուջեի մուտքերը. ֆինանսների նախարարություն
Ընթացիկ տարվա հունվար-նոյեմբեր ամիսների ընթացքում ԱՀ պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտները և տուրքերը կազմել են 48 միլիարդ 8 միլիոն դրամ` պլանավորված 47 միլիարդ 300 միլիոն դրամ ցուցանիշը գերազանցելով 1.5 տոկոսով կամ 708 միլիոն դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ նշելով,  որ նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը գերազանցել են 38.3 տոկոսով կամ 13 միլիարդ 295 միլիոն 300 հազար դրամով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ավել հավաքագրված գումարից 9 միլիարդ 701 միլիոն 600 հազար դրամը պայմանավորված է «Բեյզ Մեթըլս» ՓԲԸ-ի կողմից վճարված հարկային եկամուտների աճով, իսկ 3 միլիարդ 593 միլիոն 700 հազար դրամը ապահովվել է Հանրապետությունում արձանագրված տնտեսական աճի և հարկային մարմնի կողմից իրականացված հետևողական վարչարարության արդյունքում:

In January-November of the current year tax revenues to Artsakh Republic state budget increased
In January-November of the current year tax revenues and duties to the Artsakh Republic state budget amounted to 48 billion 8 million drams, exceeding the planned 47 billion 300 million drams by 1.5 percent or 708 million drams.
STEPANAKERT,  DECEMBER 6, ARTSAKHPRESSThe Ministry of Finance reported about the aforementioned, noting that the same index of the previous year exceeded by 38.3% or 13 billion 295 million 300 thousand drams.
According to the source, 9 billion 701 million 600 thousand drams from the collected amount is linked with the increase of tax revenues paid by ''Base Metals'', and 3 billion 593  million 700 thousand drams were ensured by the economic growth recorded in the Artsakh Republic and as a result of consistent administration of the tax service.