Մենք պետք է աշխատանքները զարգացնենք ի շահ մեր երկու պետությունների. Արտյոմ Մխոյան
ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ քննարկել ենք ՀՀ քրեակատարողական և ԱՀ ոստիկանության համագործակցության վերաբերյալ հարցեր:
Մենք  պետք  է   աշխատանքները   զարգացնենք  ի  շահ  մեր  երկու  պետությունների. Արտյոմ Մխոյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին «Արցախպրես»-ի  թղթակցի    հետ  զրույցում ասել  է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության պետ Արտյոմ  Մխոյանը:
Նրա  խոսքով՝  երկու  կառույցների  միջև պայմանավորվածություն  է  ձեռք  բերվել  իրավական  դաշտում   որոշակի    աշխատանքներ  իրականացնելու   համար, որի համար   կստորագրվի  հուշագիր:
«Մենք  միմյանց   հետ   ունենք սերտ հարաբերություններ: Կառուցողական   դաշտում  միասին   ենք  աշխատելու:  Մենք  պետք  է    աշխատանքները   զարգացնենք  ի  շահ  մեր  երկու  պետությունների»,-նշել  է  Ա.  Մխոյանը:
Նշենք, որ  Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն  ասյօր՝ դեկտեմբերի 6-ին,  ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության պետ Արտյոմ Մխոյանին:

We must work for the sake of our two states
Various issues relating to the cooperation between the Penitentiary Service of the ministry of justice of Armenia and Artsakh Republic Police were discussed during the meeting with Artsakh Republic President Bako Sahakyan.
STEPANAKERT,  DECEMBER 6, ARTSAKHPRESSHead of the Penitentiary Service of the ministry of justice of the Republic of Armenia, Artyom Mkhoyan said in an interview with “Artsakhpress”.
He noted that an agreement has been reached between the two structures to carry out certain activities in the legal field for which a memorandum will be signed.
"We have close relations with each other. We will work together in the constructive field. We must work for the sake of our two states, "said Mkhoyan.
On 6 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received head of the Penitentiary Service of the ministry of justice of the Republic of Armenia Artyom Mkhoyan.