Ջորջ Բուշ Ավագին հողին հանձնեցին Տեխասում
Սպիտակ տան նախկին ղեկավար Ջորջ Բուշ Ավագին, որն անցյալ շաբաթ մահացել Է 94 տարեկան հասակում, դեկտեմբերի 6-ին հողին հանձնեցին Քոլեջ Ստեյշեն քաղաքում՝ Տեխասի գյուղատնտեսական եւ մեքնաշինական համալսարանին կից նրա անվան նախագահական գրադարանի տարածքում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 6-ին այս մասին Twitter-ում հայտնել Է նախկին նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջիմ Մակգրաթը:
Բուշ Ավագին թաղել են գրադարանի շենքի մոտ, այնտեղ Է հանգչում նախկին նախագահի տիկին Բարբարա Բուշը, ինչպես նաեւ նրանց դուստր Ռոբինը, որը 1953 թվականին մահացել Է երեք տարեկան հասակում: ԱՄՆ-ի նախկին առաջին տիկինը կյանքից հեռացել Է ապրիլին, նա 93 տարեկան Էր:
Հուղարկավորության արարողությունը եղել Է փակ: Բուշ Ավագի դիով դագաղը Հյուսթոնից (Տեխասի նահանգ) Քոլեջ Սթեյշեն են բերել գնացքով՝ նրա ընտանիքի անդամների եւ մերձավորների ուղեկցությամբ: Սգո թափորը ցուցադրել են կենտրոնական հեռուստաալիքները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Former president George H.W. Bush laid to rest in Texas
George Herbert Walker Bush was laid to rest Thursday beneath the rich soil of Texas, where he arrived 70 years ago as a young New Englander looking to make a new life and ended up rising to the pinnacle of American political power.
STEPANAKERT,  DECEMBER 7, ARTSAKHPRESS: His body was taken by train to his presidential library in College Station, where he was buried in the afternoon, Washington Post reported.
Unlike Wednesday, when President Trump and all four living former U.S. presidents watched from the front row, the only living former president in the church on Thursday was George W. Bush, who sat a few feet from his father’s casket at the altar where the elder Bush had worshiped for half a century.