Դրմբոնում ավարտվել են համայնքապետարանի և հանդիսությունների տան վերակառուցման աշխատանքները
ԱՀ պետական բյուջեի ֆինանսավորմամբ Մարտակերտի շրջանի Դրմբոն համայնքում ավարտվել են հանդիսությունների տան և գյուղապետարանի վերակառուցման շինաշխատանքները:
Դրմբոնում ավարտվել  են  համայնքապետարանի և հանդիսությունների տան   վերակառուցման  աշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում  ասել է  Դրմբոնի համայնքի ղեկավար Սուրեն Շաբոյանը:
Նա   նշել  է, որ   շինությունը  նախկինում  եղել է  դպրոցի  հին   շենքը, որտեղ   այժմ  տեղակայված  են  համայնքապետարանը և  հանդիսությունների   տունը:
«Վերակառուցման  աշխատանքներն  սկսվել   են    2016  թվականից: Ամբողջովին փոխվել  է շենքի տանիքը, դռներն  ու  պատուհանները: Սալահատվել   է   հատակը:  Տարածքում  կառուցվել  է  նաև  սանհանգույց: Մեքենանների համար   հատկացվել  է  կայանատեղի: Առաջիկայում նախատեսվում  է  նաև բարեկարգել շենքի հարակից  տարածքը: Իրականացվել  են  ներքին և  արտաքին  հարդարման աշխատանքներ:  Շենքը   մեկհարկանի  է, այն  նախատեսված  է  շուրջ  300  հոգու  համար: ԱՀ կառավարությունը հանդիսությունների  տան  համար   տրամադրել  է   նաև աթոռներ, սեղաններ  և  սպասք»,-մանրամասնել  է  համայնքի  ղեկավարը:
Համայնքապետի  հավաստմամբ՝  գյուղապետարանին   հատկացված   մասի   վերակառուցման  աշխատանքները  ևս  ավարտված  են. մնում   է  կահավորելը:
Ս.  Շաբոյանը   տեղեկացրել  է  նաև, որ    Դրմբոնում    2013  թվականից   սկսվել   և   օրերս   ավարտին է  հասցվել    նաև  Մեծ Հայրենականի    և   Արցախյան   պատերազմների   ժամանակ զոհված  ազատամարտիկների  հիշատակին  կառուցված    հուշահամալիրը: Այն  իրականացվել  է քանդակագործ, ԱՀ ժողովրդական նկարիչ Լավրենտ Ղալայանի ընտանիքի և բարերարների աջակցությամբ:

Reconstruction works of municipality and celebration hall of the Drmbon community have been completed
By means of Artsakh State Budget, the reconstruction works of municipality and celebration hall of the Drmbon community, Martakert region have been completed.
STEPANAKERT,  DECEMBER 11, ARTSAKHPRESS:  The head of the community Suren Shaboyan informed Artsakhpress.
"Reconstruction works have begun in 2016. The roof, the doors and windows of the building have been completely changed. A bathroom has been built in the territory. Parking lot is provided for cars. In the near future it is also planned to improve the area adjacent to the building. Interior and exterior finishing works have been implemented. The building is one-storey, it is designed for about 300 people. The Government of the Republic of Artsakh also donated chairs, tables and utensils for celebrations," the head of the community said.
Suren Shaboyan also informed that the reconstruction works of the municipality have been completed. Furnishing works are being implemented now.
S. Shaboyan also informed that the construction of Drmbon monument in memory of the freedom fighters who fell victim during the Great Patriotic War and the Artsakh Liberation War has begun in 2013 and has recently been completed. It was implemented under the auspices of the state budget of the Republic of Artsakh and family of fellow-villager Vyacheslav Lazaryan, who lives in Russia. The monument was built by the design of the Artsakh People's Painter Lavrent Ghalayan.