Նախագահ Սահակյանը ներկայացրել է ՊԲ նոր հրամանատարին (տեսանյութ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահն ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր եւ հաստատել կառավարության որոշումներ՝ կադրային հարցերով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ Նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` գեներալ-լեյտենանտ Լեւոն Մնացականյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից:
Նախագահ Բակո Սահակյանի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով՝ գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար՝ ազատվելով Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետի պաշտոնից։
Նախագահի հրամանագրով՝ գնդապետ Ջալալ Հարությունյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ՝ ազատվելով Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 42009 զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։
Նախագահի հաստատած կառավարության որոշմամբ` Կարեն Սարգսյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնից:
Նախագահի հաստատած կառավարության որոշմամբ` Լեւոն Մնացականյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն:
Նախագահի հրամանագրով՝ Մուրադ Պետրոսյանն ազատվել է հատուկ հանձնարարությունների գծով Արցախի Հանրապետության Նախագահի ներկայացուցչի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
Նախագահի հրամանագրով՝ Կարեն Սարգսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի ներկայացուցիչ՝ հատուկ հանձնարարությունների գծով:

The Artsakh Republic President signed a number of decrees and approved the Government resolutions on cadre issues.
President Sahakyan introduces new defense minister to supreme command staff of Defense Army (Video)
STEPANAKERT,  DECEMBER 14, ARTSAKHPRESS:  President Bako Sahakyan signed a decree releasing lieutenant-general Levon Mnatsakanyan from the position of the Artsakh Republic defense minister, commander of the Defense Army.
According to another presidential decree major-general Karen Abrahamyan was appointed Artsakh Republic defense minister, commander of the Defense Army, being released form the position of first deputy commander, chief of staff of the Artsakh Republic Defense Army’s military unit N19916.
Under the President’s decree colonel Jalal Haroutyunyan was appointed first deputy commander, chief of staff of the Artsakh Republic Defense Army’s military unit N19916, being released from the post of commander of the Artsakh Republic Defense Army’s military unit N42009.
Pursuant to the Government resolution approved by the President, Karen Sargsyan was released from the post of director of the Artsakh Republic State Service on Emergency Situations.
Pursuant to the Government resolution approved by the President, Levon Mnatsakanyan was appointed director of the Artsakh Republic State Service on Emergency Situations.
According to the Presidential decree Mourad Petrosyan was released from the position of Artsakh Republic President’s representative at large upon his own request.
Under the President’s decree, Karen Sargsyan was appointed Artsakh Republic President’s representative at large.