Արցախ ներմուծված ապրանքների ծավալը նոյեմբեր ամսվա ընթացքում աճել է 22.8 %-ով
Ընթացիկ տարվա նոյեմբեր ամսվա ընթացքում Արցախի Հանրապետության տարածք են ներմուծվել 12.3 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ, որը 2.3 մլրդ դրամով կամ 22.8 տոկոսով գերազանցել է նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ նույն ժամանակահատվածում արտահանվել են 9.9 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 8.4 մլրդ դրամի դիմաց կամ ավել 17.5 տոկոսով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ Վարդենիս-Մարտակերտ և Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհահատվածներին տեղակայված հսկիչ կետերում արձանագրված տվյալների համաձայն, 2018 թվականի նոյեմբեր ամսվա ընթացքում Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհահատվածով ներմուծվել և արտահանվել են համապատասխանաբար 8.1 մլրդ դրամ և 9.4 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ, իսկ Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհահատվածով` համապատասխանաբար 4 մլրդ դրամ և 0.5 մլրդ դրամ գումարի չափով:

In November the Volume of Artsakh imported goods increased by 22.8 %
In November of the current year products worth 12.3 billion drams have been imported to the Republic of Artsakh, which exceeded the same index of the previous year by 2.3 billion drams or 22.8%.
STEPANAKERT,  DECEMBER 14, ARTSAKHPRESS: The Ministry of Finance of the Republic of Artsakh informed "Artsakhpress" that during the same period, 9.9 billion drams worth of goods have been exported, as compared to last years’8.4 billion drams or up 17.5% in relation to the previous year’s index.
According to the data registered in the checkpoints located in Vardenis-Martakert and Goris-Stepanakert roads, in November, 2018 via Vardenis-Martakert road it was imported and exported 8.1 billion drams and 9.4 billion drams worth of goods respectively, and products worth 4 billion drams and 0.5 billion drams were respectively imported and exported via Goris-Stepanakert road.